To będą smutne święta dla BlackBerry

To będą smutne święta dla BlackBerry
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.12.2013 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BlackBerry opublikował swoje sprawozdanie finansowe za kolejny kwartał i, podobnie jak w przypadku poprzedniego, widać w nim firmę, której z coraz większym trudem przychodzi walka o przetrwanie.

Według opublikowanego sprawozdania, BlackBerry odnotował stratę netto w wysokości 4,4 miliarda dolarów, mimo przychodów w wysokości 1,2 miliarda dolarów. Owe przychody są niższe o 5. procent w porównaniu z analogicznym kwartałem w ubiegłym roku i o 24 procent niższe w porównaniu z poprzednim kwartałem. W ostatnim kwartale udało się sprzedać 4,3 miliona smartfonów BlackBerry, z czego raptem 1,1 miliona pracowało pod kontrolą systemu BlackBerry 10.

Kanadyjska firma ogłosiła też, że nawiązała strategiczny sojusz z firmą Foxconn, który będzie wspólnie z nią projektował i produkował sprzęt i akcesoria. BlackBerry skupi się dzięki temu na ulepszaniu swojego oprogramowania. Nowe smartfony będą produkowane w krajach rozwijających się, takich jak Indonezja czy Meksyk. Tyczy się to jednak wyłącznie smartfonów przeznaczonych do masowej sprzedaży. Urządzenia luksusowe, z najwyższej półki, dalej będą projektowane wyłącznie przez BlackBerry.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Steam Machine jest łatwy do naprawienia"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)