TMDisplay: cieńsze i lżejsze panele dla notebooków

TMDisplay: cieńsze i lżejsze panele dla notebooków

TMDisplay: cieńsze i lżejsze panele dla notebooków
15.05.2007 22:30, aktualizacja: 17.05.2007 13:07

Firma Toshiba Matsushita Display Technology ( TMDisplay ) poinformowała o planach znacznego zredukowania grubości oraz wagi 12,1-calowych wyświetlaczy low-temperature polysilicon ( LTPS ). Ma tego dokonać za pomocą tehnologii podświetlenia diodami LED oraz szlifowania szkła. Pierwsze takie panele powinny znaleźć się w notebookach już w przyszłym roku.

Przypomnijmy: technologia Low Temperature Poly Silicon TFT ( LTPS-TFT ) opiera się na odmiennym procesie produkcyjnym niż "tradycyjna" TFT: dzięki zachowaniu niskiej temperatury podczas produkcji, układy sterujące matrycy TFT są zintegrowane bezpośrednio w substracie szkła. Wyświetlacze LTPS-TFT charakteryzują się wysoką rozdzielczością i jasnością, a także o blisko 40 procent mniejszym zużyciem energii.

Obecnie stosowana przez TMDisplay technologia pozwala na uzyskanie szkła o grubości 0,2 mm co w połączeniu z podświetleniem LED pozwala wyprodukować panel o grubości 2,3 mm i wadze 183 gramów. Firma twierdzi, że do 2008 roku wartości te mogą być "wyśrubowane" odpowiednio do poziomu 2 mm i niecałych 100 gramów.

Zdaniem TMDisplay w 2009 roku popyt na 13,3-calowe i mniejsze notebooki wzrośnie do poziomu 21 milionów sztuk w porównaniu do niecałych dziesięciu milionów, które znalazły swoich nabywców w 2006 roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)