Tłumacz elektroniczny Dixau DX3

Tłumacz elektroniczny Dixau DX3

Tłumacz elektroniczny Dixau DX3
Źródło zdjęć: © WordDrive
19.05.2010 12:30, aktualizacja: 20.05.2010 13:18

Dixau to wielofunkcyjne urządzenie multimedialne zawierające takie funkcje jak odtwarzacz muzyki oraz video, przeglądarka zdjęć i dyktafon. Dodatkowo to doskonałe połączenie szybkiego translatora skanującego z tradycyjnym elektronicznym słownikiem klawiaturowym z wbudowanymi kursami językowymi do egzaminów Cambridge i TOEIC

W Dixau zostały zainstalowane pełne wersje czterech profesjonalnych słowników Harper Collins Publishers największego brytyjskiego wydawnictwa słownikowego: angielsko-polski, polsko-angielski, niemiecko-polski, oraz polsko-niemiecki. Słownik tłumaczy pojedyncze frazy po zeskanowaniu bądź po wpisaniu słówka za pomocą klawiatury. Wszystkie definicje wyświetlane są na dotykowym ekranie LCD.

Obraz
© (fot. WordDrive)

Właściwości DX3:
- Rozpoznawanie różnych form gramatycznych.
- Archiwum ostatnich 300 słówek.
- Odtwarzanie prawidłowej wymowy (głos lektora), za pomocą wbudowanych głośników (możliwość podłączenia słuchawek).
- Rozpoznawanie szeregu krojów i rozmiarów czcionek.
- Po podłączeniu do komputera rozpoznaje 73 różne kombinacje języków, używając 600 różnych słowników online (w tym 4 kombinację z j.polskim: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański).
- Kolorowy wyświetlacz dotykowy LCD.
- Wbudowane kursy przygotowawcze do egzaminów Cambridge FCE, CAE, CPE oraz TOEIC, wraz z testami.
· Odtwarzacz video.
- Odtwarzacz muzyki.
- Przeglądarka zdjęć.
- Dyktafon.
- Możliwość rozszerzenia pamięci do 8GB.

Funkcje DX3

Tłumacz

Urządzenie umożliwia tłumaczenie i naukę wymowy nieznanych słówek poprzez 1 kliknięcie. Zainstalowane w Dixau słowniki (pol-ang, ang-pol, pol-niem, niem-pol) to profesjonalne słowniki największego światowego wydawcy słowników Collins. Każdy z nich posiada ok. 120 000 haseł, 450 000 definicji, 1 800 000 słów. Tłumaczone słówka można wprowadzać do urządzenia na dwa sposoby: 1. Za pomocą skanera - klikając na słówko, którego nie znamy. Pełna definicja słówka pojawia się na wyświetlaczu w 2 sekundy.

Obraz
© (fot. WordDrive)

2. Wpisując słowo za pomocą klawiatury wyświetlanej na dotykowym ekranie Dixau. Wpisując pierwsze litery, urządzenie pokazuje nam listę z podpowiedziami, co znacznie przyspiesza wyszukiwanie.

Obraz
© (fot. WordDrive)

Multimedialny kurs do egzaminów Cambridge FCE, CAE, CPE oraz TOEIC.

Dzięki zaawansowanym multimedialnym kursom angielskiego znajdującym się w module "Study Aid", w przystępny sposób można przygotować się do egzaminów Cambridge i TOEIC. Nauka odbywa się w sześciu różnych obszarach, w których można wybrać odpowiedni dla siebie poziom.

Chunk (Vocabulary) - Słownictwo
Conversation - Konwersacje
Read Aloud - Czytanie na głos
Listening - Rozumienie ze słuchu
Shadowing - Powtarzanie
Speaking - Właściwa wymowa

Moduł Chunk obejmuje kilka tysięcy niezbędnych słówek, idiomów oraz wyrażeń frazowych. Chunk składa się z 1. różnych poziomów, podzielonych według skali trudności oraz wymagań egzaminacyjnych Cambridge i TOEIC. Każdy z poziomów składa się z części edukacyjnej oraz testowej.

Conversation to nauka potocznego angielskiego na różne tematy. Podczas odtwarzania można włączyć tekst, który pojawi się na ekranie zarówno po polsku jak i po angielsku.

Read Aloud to funkcja pozwalająca na czytanie wraz z lektorem opowiadań, których tekst pojawia się na ekranie. Po każdym zdaniu system sprawdza w jakim stopniu użytkownik zrozumiał tekst zadając pytania. Na ekranie pojawia się pytanie, a następnie należy wskazać właściwą odpowiedź.

Kolejna funkcja pozwalającą przygotować się do egzaminów Cambridge bądź TOEIC to Listening. Słuchając nagrań czytanych przez "native speakera", zadaniem użytkownika jest odpowiedzenie na szereg pytań dotyczących odsłuchiwanej treści . Znajduje się tu 1. części z 296 nagraniami.

Shadowing polega na powtarzaniu zdań za lektorem, które są nagrywane i sprawdzane. Pozwala to na natychmiastową korektę błędów w wymowie. DX3 oferuje 84 opowiadania w tej sekcji.

Ostatni tryb - speaking polega na czytaniu przez lektora tekstu, po którym mamy możliwość wypowiedzenia się na temat tekstu, który właśnie usłyszeliśmy. Wypowiedź jest nagrywana. W każdej chwili można zajrzeć do tekstu, który został przeczytany przez lektora. Ćwiczenie to ma za zadanie poprawę umiejętności wypowiadania się, oraz poprawia jakość wymowy.

Tłumacz skanujący online

Po podłączeniu DX3 do komputera za pomocą kabla USB, oraz zainstalowaniu oprogramowania dołączonego do urządzenia , możemy dodatkowo wykorzystywać je jako tłumacz skanujący języka hiszpańskiego i francuskiego na język polski. Możemy korzystać też z zasobów słownikowych języka angielskiego i niemieckiego. W sumie do wyboru mamy 60. różnych słowników online. Nie trzeba wpisywać żadnych słówek, po prostu klikamy na nieznane słówko w tekście (np. książka, bądź gazeta) i tłumaczenie pojawia Ci się natychmiast na monitorze komputera.

Odtwarzacz video

Urządzenie zostało wyposażone w odtwarzacz wideo, który obsługuje następujące formaty: MPEG-4. WMV 7/8/9, H.264

- Rozdzielczość wyświetlacza: 320x240
- Obsługuje obraz do 3. klatek na sekundę

Odtwarzacz muzyki

Urządzenie Dixau DX3 pozwala słuchać muzyki lub obcojęzycznych audycji radiowych poprzez "podcasting" . DX3 obsługuje następujące formaty: WMA, OGG, ASF, FLAC, APE Bit Rate: WMA (32Kbps - 128Kbps).

Przeglądarka zdjęć

DX3 sprawdza się również jako archiwum i urządzenie do oglądania zdjęć. Obsługiwane formaty to: JPG, GIF, BMP, PNG

Dyktafon

Elektroniczny tłumacz został również wyposażony w dyktafon o maksymalnym czasie nagrania do 3 godzin.

W zestawie z urządzeniem otrzymamy:

- Translator Dixau DX3
- Drukowaną instrukcje w języku polskim
- Kabel USB
- Płytę CD z oprogramowaniem

Dane techniczne

Pamięć RAM: 128 MB
Pamięć ROM: 1 GB (możliwość powiększenia do 8 GB)
Zasilanie: Bateria litowo - polimerowa (790 mA)
Wytrzymałość baterii: 6 godz. słownik / 6 godz. muzyka / 2 godz. wideo
Wyświetlacz LCD: 2,4” panel dotykowy (320x240)
Wymiary: 93 x 54 x 15,5 mm
Waga: 80 g (wraz z baterią)
Cena: 699 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)