The Inebriator - elektroniczny barman

The Inebriator - elektroniczny barman

The Inebriator - elektroniczny barman
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.10.2012 15:21

Dobrze przyrządzony drink może przywrócić humor po ciężkim dniu pracy. Co jednak zrobić jeśli nie mamy siły przyrządzić go sami, a nie mamy w domu prywatnego barmana ani kamerdynera?

Rozwiązanie tego problemu proponują twórcy urządzenia The Inebriator. Jest to automatyczny "barman", który potrafi przyrządzić wyskokowy napój, wyręczając nas z konieczności zapamiętywania i odpowiedniego aplikowania poszczególnych składników. Wystarczy, że położymy pustą szklankę na ruchomej platformie i wybierzemy z listy jeden z drinków, a urządzenie zajmie się resztą. W pamięci urządzenia znajduje się szeroka gama przepisów, w tym najpopularniejsze "Cosmopolitan" czy "Sex on the Beach", a także autorski napój o nazwie "The Inebriator", którego składniki twórcy utrzymują w tajemnicy. Po wszystkim pozostaje nam tylko drink odpowiednio wstrząsnąć lub zmieszać, w zależności od naszych preferencji.

Sercem urządzenia jest platforma Arduino Mega 2560. czyli płyta oparta na projekcie Open Hardware. The Inebriator wyposażony jest także w oświetlające butelki LED-y i ekran LCD, na którym przeglądać możemy menu. Twórcy aktualnie poszukują możliwości wprowadzenia swojego urządzenia na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)