The Inebriator - elektroniczny barman

The Inebriator - elektroniczny barman09.10.2012 15:21
The Inebriator - elektroniczny barman
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Dobrze przyrządzony drink może przywrócić humor po ciężkim dniu pracy. Co jednak zrobić jeśli nie mamy siły przyrządzić go sami, a nie mamy w domu prywatnego barmana ani kamerdynera?

Rozwiązanie tego problemu proponują twórcy urządzenia The Inebriator. Jest to automatyczny "barman", który potrafi przyrządzić wyskokowy napój, wyręczając nas z konieczności zapamiętywania i odpowiedniego aplikowania poszczególnych składników. Wystarczy, że położymy pustą szklankę na ruchomej platformie i wybierzemy z listy jeden z drinków, a urządzenie zajmie się resztą. W pamięci urządzenia znajduje się szeroka gama przepisów, w tym najpopularniejsze "Cosmopolitan" czy "Sex on the Beach", a także autorski napój o nazwie "The Inebriator", którego składniki twórcy utrzymują w tajemnicy. Po wszystkim pozostaje nam tylko drink odpowiednio wstrząsnąć lub zmieszać, w zależności od naszych preferencji.

Sercem urządzenia jest platforma Arduino Mega 2560. czyli płyta oparta na projekcie Open Hardware. The Inebriator wyposażony jest także w oświetlające butelki LED-y i ekran LCD, na którym przeglądać możemy menu. Twórcy aktualnie poszukują możliwości wprowadzenia swojego urządzenia na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)