Testy beta nowego skanera online ESET

Testy beta nowego skanera online ESET

15.01.2009 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma ESET, producent ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, opublikowała wersję beta swojego nowego skanera online, który umożliwia bezpłatne diagnozowanie i usuwanie wykrytych zagrożeń, w tym złośliwych rootkitów.

Firma ESET opublikowała wersję beta swojego nowego skanera online, który umożliwia bezpłatne diagnozowanie i usuwanie wykrytych zagrożeń, w tym złośliwych rootkitów.

Beta nowego skanera online posiada kilka poprawek w stosunku do wersji poprzedniej. Najważniejszą z nich jest możliwość korzystania z rozwiązania nie tylko przez użytkowników Internet Explorera, ale także przez fanów przeglądarek Mozilla Firefox, Netscape Navigator czy Opera. Nowy skaner, już w wersji beta, wyposażono w technologię anti-stealth, znaną z rozwiązań ESET NOD3. Antivirus oraz ESET Smart Security, umożliwiającą wykrywanie i usuwanie groźnych rootkitów z zainfekowanego komputera.

Skaner jest wyjątkowo prosty w obsłudze - proces skanowania można uruchomić za pomocą jednego przycisku. Podobnie jak ESET NOD3. Antivirus oraz ESET Smart Security skaner online jest bardzo lekki i nie powoduje spowolnienia pracy komputera. Rozwiązanie umożliwia skanowanie plików archiwalnych, wykonywalnych oraz zbiorów skompresowanych. Wykryte przez skaner zagrożenia umieszczane są w kwarantannie, a użytkownik sam decyduje czy dany plik usunąć z komputera, zatrzymać w kwarantannie czy też może przywrócić.

Obraz
© (fot. Eset)

Rozwiązanie korzysta ze stale aktualizowanych sygnatur przygotowywanych dla programów firmy ESET oraz z zaawansowanej heurystyki, będącej elementem technologii ThreatSense udostępnionej przez ESET ThreatLab. Dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji heurystyka daje użytkownikowi gwarancję, że skaner rozpozna zarówno znane, jak i zupełnie nowe, jeszcze niezidentyfikowane zagrożenia.

Jak podkreśla ESET skaner nie stanowi alternatywy programu antywirusowego. Jest natomiast w pełni funkcjonalnym narzędziem, które ma pomóc użytkownikom w sytuacjach, kiedy nie mają oni dostępu do skutecznego narzędzia zapewniającego stały monitoring i ochronę sprzętu przed zagrożeniami lub gdy użytkownicy konkurencyjnych rozwiązań chcą zyskać pewność, że ich systemy są wolny od wirusów, robaków itp.

Beta skanera online firmy ESET jest wczesną wersją testową finalnego produktu, dlatego nie posiada jeszcze wszystkich funkcjonalności oraz pełnej dokumentacji. Wersja testowa rozwiązania przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników i nie powinna być instalowana na komputerach i w sieciach, które wykonują kluczowe dla firm zadania lub przechowują wrażliwe dane.

Wersja beta skanera jest dostępna na stronie http://beta.eset.com/eos

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także