Testujemy wagę Nokia Body

Testujemy wagę Nokia Body

Testujemy wagę Nokia Body
Źródło zdjęć: © Stuff
08.09.2017 12:05, aktualizacja: 10.09.2017 11:47

Szukasz budżetowej wagi sterowanej za pośrednictwem aplikacji i wydaje ci się, że Nokia Body to dobry wybór? Pozwól, że zrewidujemy twoją opinię.

Do niedawna mariaż Nokii z firmą Withings polegał wyłącznie na zmianie nazwy starych produktów. Prędzej czy później Nokia musiała zaprezentować nowy sprzęt, który przykuje uwagę miłośników zdrowego stylu życia. Zdecydowano się na stworzenie budżetowej odsłony wagi Body Cardio. Postanowiliśmy przekonać się, czy tańsza wersja warta jest swojej ceny - 269 zł.

Sprzęt robi świetne pierwsze wrażenie. Główny panel wykonano z eleganckiej tafli szkła. Stań na nim, a na ekranie wyświetli się twoja waga, graf przedstawiający historię pomiarów, BMI oraz… prognoza pogody.

Body ma jedną podstawową wadę: mierzy tylko twoją wagę, podając ją w kilogramach, funtach lub kamieniach (ukłon w stronę miłośników rekonstrukcji historycznych oraz turbosłowian). Zapomnij o pomiarze poziomu tłuszczu czy masy mięśniowej. Te opcje oferują wyłącznie droższe modele. Na szczęście sprzęt współpracuje z aplikacją Health Mate, dzięki czemu możemy przesłać pomiary do telefonu za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth i monitorować zmiany naszej wagi na przestrzeni wielu tygodni.

Obraz
© Stuff

Kiedy sparujesz wagę z aplikacją, wszystkie dane będą przesyłały się automatycznie. Niestety, proces konfiguracji nie przebiegł bez problemów – na początku nie mogliśmy połączyć się z aplikacją, a potem oprogramowanie nie chciało rozpoznać nowego użytkownika.

W dniu swojej premiery apka Health Mate nie była pozbawiona wad. I choć wiele z nich udało się już usunąć, oprogramowanie wciąż potrafi się zawiesić. Na domiar złego sam pomiar wagi niewiele powie nam o kondycji organizmu, korzystanie z aplikacji wyłącznie do sprawdzania tego, ile ważyliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy, trochę mija się z celem.

Zadbaj o ciało

Ostatnie aktualizacje dodały do aplikacji pięć nowych programów fitnessowych, które pomogą zadbać nam o formę. Niestety aż trzy z nich wymagają droższych wag lub dodatkowych akcesoriów takich jak zegarek Activité Steel.

Połącz się

Health Mate sprawdzi się w roli huba fintessowego, w którym zgromadzisz informacje zebrine przez inne aplikacje takie jak MyFitnessPal czy Runkeeper. Możesz także zsynchronizować dane zebrane przez zegarek Apple Watch.

Obraz
© Stuff

Zdaniem Stuffa

Podoba nam się, że aplikacja może pobierać informacje z oprogramowania firm trzecich oraz gadżetów innych producentów, ale brakuje w niej rozwiązań, które zachęcałyby do częstszego sięgania po telefon, na przykład poradnika który pomoże ci osiągnąć pożądaną wagę. Co więcej najbardziej interesujące opcje są dostępne wyłącznie dla posiadaczy droższych modeli wag. Body wygląda pięknie i sprawdza się w roli wagi, ale jeśli szukasz inteligentnego gadżetu, lepiej zrobisz inwestując w Body+ lub Body Cardio.

Specyfikacja

Czujniki: Cztery czujniki wagi (5180 kg), czujnik położenia ciała
Jednostki: kg, lb, st
Maksymalna liczba użytkowników: 8
Łączność: WiFi, Bluetooth
Ekran: 128x64 LCD
Zasilanie: 4x AAA
Wymiary: 327 x 327 x 23 mm, 2,6 kg

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)