Tesla: Autopilot 9‑krotnie lepszy od kierowcy

Tesla: Autopilot 9-krotnie lepszy od kierowcy
Źródło zdjęć: © Autokult.pl | Mariusz Zmyslowski

28.10.2019 14:29, aktual.: 05.11.2019 08:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla podała statystyki z obecnego kwartału, z których wynika, że samochody firmy Elona Muska, które podróżowały z włączonym autopilotem, brały udział w jednym wypadku na każde 4,34 mln przejechanych mil. To ponad 9 razy mniej niż w przypadku "żywych" kierowców.

Średnia dla kierujących ludzi, którą użyli przy swoich obliczeniach przedstawiciele Tesli, wynosi jeden wypadek na pół miliona mil (1 mila = 1,6 km). Dane te pochodzą z National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA)

Portal "Electrek" zauważa jednak, że porównanie nie jest do końca uczciwe. A to dlatego, że autopilot Tesli jest głównie używany na autostradach, na których jazda jest prostsza niż na regularnych ulicach. Dodatkowo Tesla to stosunkowo nowe pojazdy, co także daje im przewagę w tej statystyce w porównaniu do starszych aut.

Tesla i tak ma powody do zadowolenia

Trzeba jednak powiedzieć, że Tesla i tak ma powody do zadowolenia. W porównaniu do dwóch poprzednich kwartałów tego roku, wskaźnik dotyczący wypadków z udziałem autopilota Tesli, wyraźnie się zmniejszył. Poprzednio był to jeden wypadek na każde 2,87 mln mil i na każde 3,27 mil.

Źródło: Futurity.com, Electrec.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)