Ten mod zmieni Raspberry Pi w... lampowy wzmacniacz!

Ten mod zmieni Raspberry Pi w... lampowy wzmacniacz!
Źródło zdjęć: © kickstarter.com / Pi 2 Design

10.05.2016 08:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pi 2 Design to firma, o której prawdopodobnie nikt nigdy nie słyszał. Przynajmniej do niedawna. 3 dni temu Pi 2 Design wystartowało ze swoją kampanią na Kickstarterze, w celu zebrania pieniędzy na produkcję... w miarę taniego, lampowego wzmacniacza dla mini-komputerów Raspberry Pi.

Gadżet ma iście łatwą do zapamiętania nazwę 503HTA Hybrid Tube Amp HAT i oparty jest na pojedynczej lampie 12AU7. Twórcy twierdzą, że podłączenie komponentów HAT-a do Raspberry Pi sprawi, że nasza mała Malinka zmieni się w bardzo przenośny wzmacniacz, na którym da się usłyszeć ten specyficzny i miły dla ucha lekki przester lampy. Pi 2 Design twierdzi, że najlepsze efekty będzie można usłyszeć na wysokiej klasy słuchawkach.

Obraz
© (fot. kickstarter.com / Pi 2 Design)

Cel, jaki założyli sobie twórcy HAT-a na Kickstarterze to 20 tysięcy dolarów. W 4 dni od startu, Pi 2 Design zebrało już... 2,5 razy tyle. Trudno się temu dziwić. Jak na "audiofilski gadżet", ten jeżynowy wzmacniacz nie jest zbyt drogi - obecnie dostępne jest jeszcze kilkadziesiąt egzemplarzy za 119$ (460 zł). Do tego trzeba jeszcze kupić Raspberry rzecz jasna.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nvidia prezentuje nowe karty Geforce GTX

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)