Telewizyjny odtwarzacz SanDisk

Telewizyjny odtwarzacz SanDisk
Źródło zdjęć: © Sansa

23.10.2007 15:00, aktual.: 23.10.2007 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma SanDisk zaprezentowała nowe urządzenie - nosi ono nazwę Sansa TakeTV i ogólnie rzecz biorąc jest to połączenie odtwarzacza multimedialnego z przenośną pamięcią flash, które ułatwia przenoszenie filmów z komputera i oglądanie ich na ekranie telewizora. Jest to rozwiązanie dla mniej zamożnych klientów, których nie stać na drogie systemy "media center PC".

Odtwarzacz posiada port USB, za pomocą którego komunikuje się z pecetem. Pliki wideo można przenieść do pamięci odtwarzacza, umieścić go następnie w specjalnej podstawce telewizyjnej, tę zaś z kolei podłączyć do telewizora za pośrednictwem standardowych złączy A/V lub S-video. Rozwiązanie to jednak nie obsługuje telewizji wysokiej rozdzielczości.

Na ekranie telewizora wyświetlana jest zawartość pamięci odtwarzacza. Film do odtworzenia można wskazać za pomocą dostępnego w zestawie pilota zdalnego sterowania. Odtwarzacz TakeTV dostępny będzie w dwóch wersjach pojemności, 4 i 8 GB. Ich cena wynosić ma odpowiednio 99,99 i 149,99 USD.

SanDisk dodatkowo uruchomił usługę Fanfare - http://www.fanfare.com, platformę dystrybucji multimediów. Obecnie usługa znajduje się jeszcze w fazie testów, a jej katalog zawiera 85 tytułów ( seriali i programów telewizyjnych ). Użytkownicy będą mogli pobierać za darmo odcinki seriali z reklamami lub płacić za pobranie programów wolnych od reklam.

Więcej informacji: SanDisk - http://www.sandisk.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)