Telewizory Sony z obrazem w technologii HDR

Telewizory Sony z obrazem w technologii HDR20.04.2015 12:07
Telewizory Sony z obrazem w technologii HDR
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Sony poinformowało oficjalnie, że zaplanowana na lato aktualizacja sieciowa telewizorów 4K Ultra HD Sony BRAVIA z nowych serii X93C i X94C zapewni ich zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamiki).

*HDR *to zdobywający popularność format wideo, który pozwala wyświetlać szerszy zakres jasności i daje nowe możliwości reżyserom filmowym oraz innym twórcom treści. Materiały HDR pojawią się w tym roku w ofercie największych serwisów z materiałami wideo, takich jak Netflix czy Amazon Instant Video.

Sony X-tended Dynamic Range PRO (X94. 75") i X-tended Dynamic Range (X93C 55" i 65") zwiększają maksymalną jasność diod LED i głębię czerni, w wyniku czego zapewniają widzom lepsze wrażenia.

Nowe telewizory 4K Ultra HD są wyposażone w 4K Processor X1, który odpowiada za przetwarzanie obrazu wyświetlanego na ekranie 4. i za optymalizację materiałów niezależnie od ich rozdzielczości: 4K, HD, SD, a nawet filmów z internetu.

Dzięki Android TV użytkownicy mogą korzystać z platformy mobilnej i z łatwością uzyskać dostęp do materiałów ze swoich aplikacji w serwisie Google Play. System wyszukiwania głosowego pozwala szybko znaleźć żądane treści —. wystarczy w tym celu mówić do pilota One-Flick Remote lub współpracującego smartfona. Treści i rekomendacje prezentowane na głównym ekranie Android TV uwzględniają preferencje i zwyczaje użytkownika. Dzięki technologii Google Cast można przesyłać filmy z internetu, zdjęcia i inne materiały ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora.

Serie X93C *i *X94C *wchodzą w skład nowej, obejmującej 12 modeli gamy telewizorów 4K Ultra HD firmy Sony na 2015 rok. Można je już rezerwować za pośrednictwem witryny internetowej producenta, a ich sprzedaż rozpocznie się w maju. Telewizory z serii *BRAVIA X93C są dostępne w wersjach z ekranem 55", 65" i 75". Model z serii *X94C *ma ekran 75". W tej chwili wprowadzenie obsługi HDR pewne jest na terenie Niemiec i Wielkiej Brytanii. Czekamy na informacje o późniejszym rozszerzeniu listy krajów, w których użytkownicy będą mogli oglądać obraz HDR.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)