Telewizory LG bez kabli dzięki Intel WiDi

Telewizory LG bez kabli dzięki Intel WiDi

Telewizory LG bez kabli dzięki Intel WiDi
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
19.12.2011 15:33

Firmy LG Electronics (LG) i Intel nawiązały strategiczny alians w celu wprowadzenia i wspólnej promocji technologii WiDi (Wireless Display - wyświetlacz bezprzewodowy). Rozwiązanie to, opracowane przez firmę Intel, będzie po raz pierwszy na świecie zastosowane w nowej linii telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV. Ich wprowadzenie na rynek jest planowane na rok 2012.

Intel WiDi to interfejs umożliwiający bezprzewodowe podłączenie telewizora do notebooka lub innego urządzenia przenośnego, a następnie natychmiastowe wyświetlanie treści w wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie.

Intel WiDi umożliwia wyświetlanie (za pomocą telewizora, projektora lub zewnętrznego monitora) multimediów zapisanych w komputerze, jak również treści dostępnych online. W przypadku tych ostatnich mogą to być np. nagrania wideo z YouTube lub telewizyjne transmisje strumieniowe, do których można uzyskać dostęp z notebooka lub innego urządzenia mobilnego.

Przesyłanie treści za pomocą interfejsu Intel WiDi z urządzenia mobilnego do telewizora CINEMA 3. Smart TV nie wymaga aktywnego połączenia bezprzewodowego z internetem lub aktywnego połączenia WiFi. Pod tym względem jest to rozwiązanie podobne do transferu danych za pomocą tradycyjnych złączy np. HDMI i USB. Interfejs Intel WiDi ustanawia bezpośrednie połączenie pomiędzy układami WiFi, wbudowanymi w urządzenie mobilne i telewizor CINEMA 3D Smart TV. Korzystanie z Intel WiDi nie blokuje urządzenia mobilnego na czas transferu danych. Użytkownik może zatem wykonywać na notebooku lub tablecie wszelkiego rodzaju zadania, nie zatrzymując strumienia wideo, który jest równocześnie przesyłany do telewizora, projektora lub monitora.

Produkty z serii LG Cinema 3D, wyposażone w technologię Intel WiDi, zostaną zademonstrowane na wystawie Consumer Electronics Show (CES), która odbędzie się w przyszłym miesiącu w Las Vegas.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)