Telewizory 3D to już historia

Telewizory 3D to już historia

Telewizory 3D to już historia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.02.2016 10:49, aktualizacja: 15.02.2016 10:37

Zaledwie kilka lat temu producenci sprzętu RTV przekonywali nas do tego, że telewizory 3D to prawdziwa rewolucja, która zmieni sposób, w jaki oglądamy treści wideo. Okazuje się jednak, że technologia ta nie zdobyła zbyt wielkiej popularności i prawdopodobnie już wkrótce zniknie z rynku.

Jak donosi koreański portal ET News, firma Samsung nie złożyła nowego zamówienia na okulary 3D, dołączane do telewizorów 3. koreańskiego producenta. Brak zamówienia oznacza, że Samsung rezygnuje z technologii 3D w swoich najnowszych modelach telewizorów.

Podobną strategię przyjęła firma LG, która co prawda nie zrezygnowała jeszcze w pełni z funkcji 3. w swoich modelach telewizorów, ale ograniczyła ją tylko do swoich modeli premium. Procentowo wygląda to następująco: jeszcze w zeszłym roku 40% modeli telewizorów LG posiadało funkcję obrazu 3D, w tym roku funkcja obrazu 3D będzie dostępna tylko dla 20% nowych modeli. Niektórzy eksperci twierdzą, że LG nie zrezygnowało w pełni z obrazu 3D tylko dlatego, że wykorzystywana przez nich metoda FPR (Film Pattern Retarder) jest o wiele tańsza w produkcji, od rozwiązań z których korzysta Samsung.

Wiele sieci telewizyjnych (w tym BBC i telewizja Sky) rezygnuje też z dedykowanych kanałów 3. ze względu na niskie zainteresowanie ze strony widzów oraz małą ilość dostępnych materiałów, nadających się do emisji.

Wygląda na to, że ostatnim bastionem obrazu 3. pozostaną sale kinowe. Przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)