Teleobiektyw 80x do smartfonów

Teleobiektyw 80x do smartfonów

Teleobiektyw 80x do smartfonów
Źródło zdjęć: © chip.pl
16.03.2015 09:44, aktualizacja: 16.03.2015 10:13

To nieistotne, czy podłączanie tego typu konwerterów do smartfonów ma sens, czy też jest go pozbawione. W tym momencie ważne jest to, że rzeczywiście jest to możliwe.

Zacznijmy od liczb, bo to one są w tym wszystkim najbardziej imponujące. Konwerter oferowany w sklepie Brando ma 395 mm długości (maksymalna średnica to 88 mm) i pozwala wydłużyć ogniskową obiektywu aparatu na tylnej ściance smartfona aż 80 razy. Producent nie podaje niestety wagi tego "szkła", wiemy natomiast, że ostrość może być ustawiana minimum z odległości 2 metrów.

A jak to się przekłada na ogniskową? Różnie – bo różne są obiektywy w modułach aparatów na tylnej ściance smartfonów. Producent podaje, że – w przeliczeniu na format małoobrazkowy – po podłączeniu konwertera uzyskujemy ogniskowe między 2500 a 3000 mm, co pozwala wypełnić cały kadr twarzą fotografowanej osoby w sytuacji, gdy znajduje się ona o 100 metrów od nas.

Ta fotograficzna armata kosztuje 220 dolarów i jest dostępna z mocowaniami dla kilku modeli iPhone'ów i Samsungów Galaxy. W zestawie, oprócz konwertera, znajduje się oczywiście mocowanie (w postaci nakładki na tylną ściankę smartfona), a także nieduży statyw i pokrowiec.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: YouTube na Androida ma nową niezwykłą opcję

Zobacz także: Niezwykła historia legendarnego zdjęcia

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)