Telemuzeum w UKE

Telemuzeum w UKE
Źródło zdjęć: © UKE

23.01.2009 14:47, aktual.: 23.01.2009 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprasza do odwiedzin i wsparcia Telemuzeum. Telemuzeum to strona o niezwykłych ludziach telekomunikacji, którzy część swojego życia poświęcili dla pasji kolekcjonowania historycznych już urządzeń służących do zapewnienia łączności.

_ Na tej stronie chcemy zaprezentować sylwetki kolekcjonerów oraz posiadane przez nich zbiory, które często były przekazywane w ich rodzinie z pokolenia na pokolenie, wraz z pasją do historii telekomunikacji. Dla nich zwykłe z pozoru urządzenia posiadają wielką wartość historyczną i poznawczą, a często i emocjonalną, pochodzącą z osobistych doświadczeń lub pracy zawodowej. Wśród prezentowanych osób są także kustosze przechowujący zbiory odziedziczone po innych kolekcjonerach lub autorzy ciekawych zdjęć unikatowych urządzeń _ - czytamy na stronie tytułuowej Telemuzeum.

Pomysł na prezentację tele-pasji ewoluował od początkowo prostej wirtualnej galerii ze zdjęciami eksponatów, aż do projektu strony informacyjnej o kolekcjonerach przedmiotów związanych z telekomunikacją. Inicjatywa ma umożliwić poszerzenie wiedzy o historii urządzeń i rynku telekomunikacyjnego, a także zachęcić nowe osoby do podjęcia tak pasjonującego hobby i utworzenia własnych kolekcji.

Wiecej o inicjatywie UKE przeczytać można na stronie Telemuzeum.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)