Telegram w nowej wersji. Wprowadza animowane naklejki

Telegram w nowej wersji. Wprowadza animowane naklejki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.07.2019 16:02

Telegram ma animowane naklejki. W trakcie weekendu twórcy tego popularnego komunikatora udostępnili użytkownikom kolejną aktualizację. Nowe naklejki działają płynnie, a specjalnie na ich potrzeby powstał nowy format, który zajmuje znacznie mniej miejsca niż GIFy.

Telegram 5.9. Taka wersja komunikatora czeka na nas w sklepach Google Play i App Store oraz we wszystkich pozostałych platformach. W sobotę jego twórcy udostępnili najnowszą aktualizację. Wśród listy zmian najbardziej uwagę przyciągają naklejki. Były co prawda dostępne już od 2015 roku, jednak teraz są animowane.

Nowe naklejki w Telegramie mają działać bardzo płynnie – przy 60 klatkach na sekundę. Twórcy aplikacji opracowali specjalnie na ich potrzeby format pliku o nazwie .TGS. Każda z naklejek zajmować ma od 20 do 30 KB, co oznacza znacznie szybszy czas ładowania, niż w przypadku zdjęć. Animowane naklejki mają też działać o wiele lepiej od popularnych w internecie GIFów.

Telegram 5.9 z animowanymi naklejkami zapewnia też otwartą platformę, do której możemy wstawiać własne projekty. Jak podają na swojej stronie twórcy komunikatora, format .TGS ma się stać nowym standardem w świecie tego typu aplikacji. Dodają też wymagania nowych naklejek. Muszą mieć rozmiar 512x512, a animacja musi trwać co najwyżej 3 sekundy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)