Telefony z najlepszymi aparatami

Telefony z najlepszymi aparatami

Telefony z najlepszymi aparatami
Źródło zdjęć: © WP.PL / Thinkstockphotos
13.06.2012 12:46, aktualizacja: 06.03.2017 13:14

Gorączka Euro 2012 trwa. Emocje są ogromne i z pewnością chciałbyś je uwiecznić na zdjęciach. Jednak jeśli wybierasz się na stadion lub do strefy kibica, możesz mieć problem. Obowiązuje zakaz wnoszenia profesjonalnych aparatów fotograficznych? Co to oznacza? Jeśli ochrona uzna twój aparat, nawet jeśli nie jest to lustrzanka, za sprzęt godny profesjonalisty, będziesz miał kłopoty. Aby zaoszczędzić sobie nerwów, zostaw swój aparat w domu i wybierz telefon z wbudowanym aparatem. Część z was zapewne już kręci nosem, bo przecież jakość zdjęć zrobionych komórką nie może się równać tej, którą oferują tradycyjne aparaty. Jednak te telefony spokojnie mogą nosić miano "fotograficznych". Zdjęcia i filmy zrobione z ich pomocą są świetnej jakości.

Gorączka Euro 2012 trwa. Emocje są ogromne i z pewnością chciałbyś je uwiecznić na zdjęciach. Jednak jeśli wybierasz się na stadion lub do strefy kibica, możesz mieć problem.

Obowiązuje zakaz wnoszenia profesjonalnych aparatów fotograficznych? Co to oznacza? Jeśli ochrona uzna twój aparat, nawet jeśli nie jest to lustrzanka, za sprzęt godny profesjonalisty, będziesz miał kłopoty. Aby zaoszczędzić sobie nerwów, zostaw swój aparat w domu i wybierz telefon z wbudowanym aparatem.

Część z was zapewne już kręci nosem, bo przecież jakość zdjęć zrobionych komórką nie może się równać tej, którą oferują tradycyjne aparaty. Jednak te telefony spokojnie mogą nosić miano "fotograficznych". Zdjęcia i filmy zrobione z ich pomocą są świetnej jakości.

SW/GB/SW

1 / 12

Nokia N8

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 12 Mpix

Nokia N8 przez wielu nie jest uznawana za telefon z aparatem, tylko 12-megapikselowy aparat cyfrowy z funkcją wykonywania połączeń. Jakość zdjęć jest legendarna. Jeśli zastanawiamy się nad komórką z dobrym aparatem, z pewnością przez wielu to właśnie ten model będzie polecany na pierwszym miejscu. Optyka Carl Zeiss, matryca 4:3 i świetna jakość nagranych filmów HD to jego wizytówka. Dźwięk też nagrywa super.

2 / 12

Sony Ericsson Xperia Arc S

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 8.1 Mpix

Jasne i ostre zdjęcia to specjalność tej Xperii. Aparat 8.1 Mpix z sensorem Exmor R świetnie sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach.

3 / 12

Samsung Galaxy S II

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 8 Mpix

Największy konkurent iPhone'a został wyposażony w świetny aparat 8 Mpix, umożliwiający nagrywanie filmów Full HD. SGS II posiada też diodę doświetlającą, której zabrakło w poprzedniej generacji tego modelu. Oprogramowanie telefonu oferuje masę funkcji, której nie powstydziłby się żaden aparat.

4 / 12

HTC Desire HD

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 8 Mpix

Telefon robi dobrej jakości zdjęcia i nagrywa filmy w jakości HD. Posiada podwójny flesz, Oferuje mnóstwo ustawień, a funkcja tap-to-zoom działa zarówno w trybie wykonywania zdjęć, jak i podczas kręcenia wideo. Tryb autoportretu pozwala zrobić zdjęcie, gdy w ramce na ekranie pojawi się twarz.

5 / 12

Nokia Lumia 800

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 8 Mpix

Szerokokątny obiektyw f2.2 zapewnia jasne i ostre zdjęcia. Lumia dobrze się sprawdza również przy robieniu zdjęć makro.

6 / 12

HTC Evo 3D

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat 2x 5 Mpix

Ten model został wyposażony w aż dwa aparaty 5 Mpix z autofokusem i podwójną diodą flesz. Sprzęt pozwala robić stereoskopowe zdjęcia i nagrywać filmy w 3D.

7 / 12

Apple iPhone 4S

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 8 Mpix

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Reklamy najnowszego telefonu Apple'a poddały wątpliwości to, czy potrzebujesz innego aparatu niż ten w iPhone'ie 4S. Wykonane nim zdjęcia są ostre, jasne i charakteryzują się świetną jakością, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych.

8 / 12

Samsung Wave 3

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 5 Mpix

Samsung Wave 3 nie jest topowym smartfonem, jednak aparat 5 Mpix z autofokusem, wykrywaniem uśmiechu i trybem umożliwiającym tworzenie zdjęć panoramicznych, powinien się sprawdzić. Dzięki geolokalizacji, twoi znajomi będą wiedzieli gdzie wykonałeś zdjęcie, kiedy dodasz je na Facebooka.

9 / 12

Motorola Razr

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 8 Mpix

Zdjęcia zrobione tą Motorolą są pełne detali, jednak aparat kiepsko radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych.

10 / 12

Sony Xperia S

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 12 Mpix

Flagowy model Sony został wyposażony w aparat 12 Mpix z sensorem Exmor R. Robi świetne zdjęcia nawet przy kiepskim świetle. Ponadto umożliwia nagrywanie filmów Full HD. Fizyczny przycisk pozwala zrobić zdjęcie w ciągu zaledwie sekundy, bez konieczności odblokowania telefonu. Ta funkcja daje przewagę. Ponadto zdjęcia i filmy można przesyłać bezpośrednio na ekran telewizora, poprzez sieć Wi-Fi.

11 / 12

HTC One X

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat 8 Mpix

Zdjęcia robione HTC są wyjątkowej jakości. Ze względu na swoją szerokokątność szczególnie dobrze wyglądają bezpośrednio na wyświetlaczu telefonu. Zresztą przy takiej specyfikacji, nie mogliśmy się chyba spodziewać złych wyników: 8 Mpix, autofokus, stabilizacja obrazu, flesz LED, czujnik BSI, przesłona F2.0, soczewka 28 mm. Filmy w rozdzielczości Full HD 1080p także wyglądają znakomicie.

12 / 12

Nokia PureView 808

Obraz
© Zdjęcie producenta

Aparat: 41 Mpix

Jeżeli oczekujesz, aby twój telefon robił zdjęcia lepsze niż aparat kompaktowy, lepiej się przyjrzyj nowej Nokii. Dzięki temu modelowi już niedługo będziesz mógł odstawić w kąt swój aparat fotograficzny. Matryca 41 Mpix to naprawdę dużo. Ponadto fiński koncern planuje wyposażyć w tę technologię inne swoje modele. W połączeniu z optyką Carl Zeiss mogą namieszać.

SW/GB/SW

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (171)