Telefony klientów Play bezpieczne z Play Guard

Telefony klientów Play bezpieczne z Play Guard

Telefony klientów Play bezpieczne z Play Guard
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.12.2011 14:49

Antywirus, kontrola rodzicielska, ochrona antykradzieżowa, monitoring aplikacji i ochrona przeglądania - wszystko to zawiera pakiet Play Guard, chroniący nowoczesne smartfony przed atakami z Internetu. Miesięczny koszt utrzymania pakietu to 6,15 zł.

Dla 5. proc. Polaków osobiste dane przechowywane w telefonie komórkowym mają większą wartość niż sam aparat – wynika z badania TNS OBOP na zlecenie F-Sercure. Z kolei 63 proc. uważa za ważną kwestię zabezpieczenie telefonu przed złośliwymi aplikacjami, a 71 proc. chciałoby zablokować swój telefon w wypadku kradzieży lub zgubienia.

Możliwości pakietu Play Guard większe. Dzięki ochronie antykradzieżowej, skradziony telefon można nie tylko zablokować, ale także zlokalizować czy zdalnie wyczyścić jego pamięć –. wystarczy do tego jeden SMS. Można również włączyć głośny alarm, praktycznie niemożliwy do wyłączenia przez złodzieja. Nawet jeżeli przestępca wyjmie z telefonu kartę SIM abonenta i zastąpi ją swoją, program poinformuje o tym abonenta SMS-em na numer, z którego telefon został zablokowany.

Program monitoruje instalowane w telefonie aplikacje, eliminując te zainfekowane wirusami, trojanami i innego typu złośliwym oprogramowaniem. Blokuje także niebezpieczne strony podczas przeglądania Internetu, a także - dzięki modułowi kontroli rodzicielskiej –. witryny z treścią nieodpowiednią dla dzieci.

Pakiet Play Guard jest dostępny dla wszystkich użytkowników sieci Play. Jego miesięczny koszt to 5 zł netto (6,15 z VAT). Rozwiązanie działa na telefonach z systemami Symbian i Android.Klienci Play mogą przetestować aplikację bezpłatnie przez 21 dni. Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści PG na numer 321, by otrzymać link do pobrania aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)