Telefony dla seniora. Wygodne i funkcjonalne

Telefony dla seniora. Wygodne i funkcjonalne
Źródło zdjęć: © iStock.com | Sladic
Sylwia Ścibak

03.01.2019 15:27, aktual.: 04.01.2019 09:21

Seniorzy bardzo często potrzebują prostych, łatwych w obsłudze urządzeń. Dlatego niewielki telefon komórkowy sprawdzi się idealnie. Jeśli szukasz prezentu na Dzień Babci czy Dzień Dziadka, możesz przejrzeć nasze propozycje.

Telefon dla seniora – cechy

Osoby starsze często mają słabszy wzrok i zwykle nie znają na pamięć układu klawiatury. Dlatego telefony komórkowe przeznaczone specjalnie dla nich mają duże, kontrastowe klawisze, zwykle z podświetleniem ułatwiającym obsługę w trudniejszych warunkach. Dzięki nim seniorzy mogą z łatwością wystukać wybrany numer czy napisać SMS-a. Tego typu urządzenia cechują się też niewielkim, monochromatycznym albo kolorowym wyświetlaczem, na którym widnieją duże, łatwe do odczytania cyfry oraz litery.

Telefony dla seniorów zwykle mają ograniczoną funkcjonalność i prosty, intuicyjny interfejs bez żadnych "przeszkadzajek", jednak tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Zazwyczaj służą jedynie do dzwonienia oraz pisania SMS-ów i zawierają standardowe aplikacje do codziennego użytku, np. kalendarz, kalkulator. Niektóre modele wyposażone są też w prosty aparat fotograficzny, radio FM czy wejście na dwie karty SIM. Charakterystyczną funkcją telefonów dla seniorów jest alarm SOS, dzięki któremu osoby starsze mogą w szybki i łatwy sposób powiadomić służby porządkowe lub najbliższych o niebezpieczeństwie.

Telefony dla seniorów powinny się też cechować mocną baterią, czyli taką, która wytrzyma kilka dni (nawet do tygodnia) na jednym ładowaniu. Najprostsze oferowane przez producentów modele wytrzymują zwykle znacznie dłużej niż standardowe smartfony, ponieważ mają ograniczoną funkcjonalność, która nie wymaga wiele energii. Wygodnym rozwiązaniem dla osoby starszej będzie telefon ze stacją ładującą.

Telefon dla seniora – ceny

Ceny telefonów dla seniorów mają dość duże znaczenie, ponieważ nie wszystkie osoby starsze mogą sobie pozwolić na kupno drogiego urządzenia z wyższej półki. Dlatego świetnym pomysłem jest podarowanie takiego drobiazgu w prezencie, zwłaszcza że za chwilę będziemy obchodzić Dzień Babci i Dzień Dziadka. Ceny tego typu sprzętów zwykle wynoszą kilkaset złotych i nie przekraczają tysiąca. Niektóre modele można dostać także za mniej niż sto złotych. Wiele zależy oczywiście od dostępnych funkcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)