Telefonia VoIP chce powalczyć z GSM

Telefonia VoIP chce powalczyć z GSM

26.09.2007 17:40

8 gr. za połączenie z numerem stacjonarnym, 30 gr. za połączenie z numerem komórkowym, połączenia wewnątrz sieci w ramach abonamentu – takimi cenami chce zdobyć użytkowników Mobilna Telefonia Internetowa (MTI) ze swoją usługą LoVo.

8 gr. za połączenie z numerem stacjonarnym, 3. gr. za połączenie z numerem komórkowym, połączenia wewnątrz sieci w ramach abonamentu – takimi cenami chce zdobyć użytkowników Mobilna Telefonia Internetowa (MTI) ze swoją usługą LoVo.
MTI to jednak nie jest nowy operator mobilny, a LoVo to nie nazwa nowej sieci. To program, który można wgrać to telefonu komórkowego. Działa w tle, więc nie przeszkadza w normalnym korzystaniu z komórki. Jeśli tylko wyszuka bezprzewodowy dostęp do Internetu automatycznie łączy użytkownika przez VoIP, dzięki czemu może on taniej porozmawiać przez komórkę. W przeciwnym razie łączy rozmowę przez sieć GSM. Możliwe jest także przełączanie z sieci do sieci w trakcie rozmów. Jeśli stracimy zasięg Internetu do GSM (tzw. HandOver), lub odwrotnie (HandBack). Według szefa MTI Pawła Ośki przejście z sieci do sieci jest płynne. Możliwe jest także „podłączenie”. do LoVo numeru stacjonarnego i prowadzenie z niego rozmów z telefonu komórkowego. Usługa działa niezależnie od tego, kartę którego operatora się używa.

Wadą LoVo jest to, że aby skorzystać z usługi potrzebne są telefony z wyższej półki. Aktualnie aparaty, które spełniają wymagania usługi to Nokie: E60. E61, E65, E70, Nokia N80 oraz większość smarphone'ów i PDA oparte na systemie WindowsMobile 5.0. W planach jest rozbudowanie liczby modeli telefonów, na których LoVo będzie sprawnie działać.

Oferta jest skierowana jest do użytkowników indywidualnych, oraz małych i średnich firm. Inną grupą docelową są Polacy przebywający za granicą. Jeśli są w zasięgu bezprzewodowego dostępu do Internetu będą płacić za połączenie stawkę taką, jak w kraju.

Według Pawła Ośki na koniec 200. r. MTI ma mieć 30 tys. aktywnych linii LoVo. Równolegle taki sam projekt uruchamiany jest na Słowacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)