Telefon z wymiennym ekranem

Telefon z wymiennym ekranem

Telefon z wymiennym ekranem
24.06.2008 12:56

Jak połączyć ze sobą niewielkie rozmiary i wagę urządzenia z możliwością prezentacji obrazu na ekranie większym
niż standardowy wyświetlacz telefonu komórkowego?

*Telefony komórkowe już dawno przestały nam służyć wyłącznie do rozmów głosowych. Oferują one szereg dodatkowych, zaawansowanych funkcji przy zachowaniu dużej mobilności. *
Coraz częściej za ich pomocą korzystamy z takich usług jak dostęp do Internetu czy nawigacja satelitarna. Uruchamiamy również rozmaite pliki multimedialne np. zdjęcia, klipy muzyczne oraz filmy. Fakt posiadania dostępu do tych usług niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy jest już dużym udogodnieniem, jednak powiedzmy sobie szczerze - korzystanie z nich nie jest zbyt wygodne. Znaczący wpływ na to ma niewielki wyświetlacz oraz brak dostępu do pełnej klawiatury QWERTY, do której zdążyły nas przyzwyczaić komputery osobiste.

Trzeba przyznać, że na rynek trafia coraz więcej aparatów z dużymi wyświetlaczami oferujących pełną klawiaturę, jednak ciągle odbywa się to kosztem mobilności. Jak zatem połączyć ze sobą niewielkie rozmiary i wagę urządzenia z możliwością prezentacji obrazu na ekranie większym niż standardowy wyświetlacz telefonu komórkowego?

Obraz
© (fot. Cuusoo)

Otóż japońska firma Cuusoo być może znalazła rozwiązanie tego problemu. Zaprojektowała koncepcyjny telefon z wymiennymi wyświetlaczami. Ta zupełnie nowa funkcjonalność daje użytkownikowi w zależności od jego potrzeb możliwość podłączenia odpowiedniej wielkości wyświetlacza (standardowego, panoramicznego lub podwójnego). Producent nie podaje żadnych szczegółowych informacji odnośnie wprowadzenia nowego produktu na rynek, jednak biorąc pod uwagę tempo z jakim zmierzają ku sobie technologie PC i GSM planuje to zrobić jak najszybciej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)