Telefon z Windowsem... Windowsem XP

Telefon z Windowsem... Windowsem XP

Telefon z Windowsem... Windowsem XP
20.09.2009 16:48, aktualizacja: 21.09.2009 10:20

China's In Technology Group (ITG) rozpoczęła przedsprzedaż wyjątkowego telefonu komórkowego, będącego tak naprawdę w pełni funkcjonalnym komputerem PC z Windowsem XP na pokładzie - xpPhone. Urządzenie z jednej strony pełne jest kompromisów, z drugiej zaś, oferuje niespotykane do tej pory możliwości.

xpPhone klasyfikowany jest przez większość komentatorów jako tzw. MID - urządzenie plasujące się gabarytowo gdzieś pomiędzy netbookiem / UMPC a palmtopem. Jak sama nazwa wskazuje, xpPhone to jednak nie tylko niewielki komputerek, ale też w pełni funkcjonalny telefon komórkowy... o ile nie przeszkadza nam 400 gramów masy przyłożone do ucha. W razie czego, zawsze można użyć słuchawki Bluetooth, sam zaś sprzęt broni się specyfikacją.

Sercem xpPhone'a jest procesor wyprodukowany przez AMD (o nieznanym zegarze, określany jako "Super Mobile CPU"), do tego otrzymujemy 0,5 lub 1 GB pamięci RAM, podwójny dysk twardy: SSD (8, 16, 32 lub 64 GB) i HDD (30, 60, 80 lub 120 GB), 4,8-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, GPS i genialny wręcz pakiet łączy bezprzewodowych.

Urządzenie połączy się z Internetem na całym świecie. Do dyspozycji mamy moduły łączności Bluetooth, WiFi, GSM, HSPA, CDMA, CDM 1X/EV-DO, TD-SCDMA, TD-HSDPA i do tego w opcji moduł WiMAX.

Sprzęt możemy podłączyć do stacji dokującej, nie zabrakło wyjścia VGA, kamery do wideorozmowy i aparatu fotograficznego 1,3 Mpix, martwi jedynie pojedynczy port USB 2.0. "Telefon" pracuje pod kontrolą systemu Windows XP, oferując do 5 godzin rozmowy lub do 5 dni czuwania.

Producent szybko jednak weryfikuje powyższe czasy, zaznaczając, że przy aktywnym użytkowaniu urządzenia w roli komputera czas pracy wynosi 7 godzin przy zastosowaniu standardowej baterii i 12 godzin przy użyciu baterii rozszerzonej. Waga xpPhone'a wraz ze standardową baterią, to wspomniane wyżej 400 gramów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)