Telefon na kartę: którą ofertę wybrać?

Telefon na kartę: którą ofertę wybrać?

Telefon na kartę: którą ofertę wybrać?
Źródło zdjęć: © Fotolia | dmitrydesigner
28.05.2014 15:33, aktualizacja: 28.05.2014 15:55

Każdy może pójść do kiosku i wybrać pierwszą lepszą kartę do telefonu. Jednak sęk nie w dostępności, ale ilości opcji. Chociaż ofert krajowych operatorów jest multum, bo wszyscy prześcigają się wypuszczaniu na rynek kolejnych prepaidów, dobranie tej właściwej to już większa sztuka.

Każdy może pójść do kiosku i wybrać pierwszą lepszą kartę do telefonu. Jednak sęk nie w dostępności, ale ilości opcji. Chociaż taryf krajowych operatorów jest multum, bo wszyscy prześcigają się wypuszczaniu na rynek kolejnych prepaidów, wybranie tej właściwej to trudna sztuka. Dlatego poniżej znajdziecie zestaw informacji na temat ofert na kartę największych polskich sieci.

Orange

Jeśli chodzi o telefon na kartę, najszerszą ofertę wśród polskich operatorów posiada Orange. W przypadku wszystkich taryf użytkownik ma możliwość darmowego skorzystania z 1 GB przestrzeni dyskowej w chmurze Orange Cloud wraz z bezpłatnym transferem danych przy wrzucaniu i ściąganiu z niej plików.

Orange Yes

To taryfa, w której tak długo jak aktywne jest konto na połączenia wychodzące (nawet przy braku środków na koncie), klienci otrzymują darmowe rozmowy albo SMS-y do wszystkich w Orange. Stawki: 0,2. zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,15 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,20 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,12 zł za 100 KB danych.

Orange Smart

Orange Smart jest taryfą, w której otrzymuje się dodatkowe pakiety danych w zależności od kwoty doładowania, np. za 5 zł 5. MB ważnych przez 5 dni, a za 100 zł 3 GB ważne przez 100 dni. Ponadto dostęp do Facebooka jest darmowy. Stawki: 0,29 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,20 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,40 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,01 zł za 100 KB danych.

Orange Free na kartę

Ta taryfa jest przeznaczona dla osób szukających przede wszystkim mobilnego internetu na kartę. Tutaj również otrzymujemy dodatkowe pakiety danych w zależności od kwoty doładowania, ale wyższe niż w przypadku Orange Smart. Przykładowo, za 5 zł doładowania dostajemy 15. MB danych ważne przez 2 dni, a za 100 zł - 6 GB ważnych przez 5 miesięcy. Stawki: 0,29 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,20 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,40 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,01 zł za 100 KB danych.

Orange One

Orange One to taryfa, w której po doładowaniu powyżej 2. zł można otrzymać dodatkowe minuty, SMS-y lub darmowe weekendy w Orange. Stawki: 0,29 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,15 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,20 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,25 zł za 50 KB danych.

Orange POP

W ramach tej taryfy Orange oferuje płaską stawkę do wszystkich sieci, można też wykupić dodatkowo pakiety tanich minut, SMS-ów i MMS-ów. Stawki: 0,2. zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,20 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,20 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,25 zł za 50 KB danych.

Nowe Orange Go

Nowe Orange Go to taryfa ze stawką malejącą: im wyższą kwotą doładujemy konto, tym cena za minutę połączenia, SMS-a i MMS-a będzie niższa.

Nju Mobile

Podstawowe stawki w należącym do Orange Nju Mobile wyglądają następująco: 0,1. zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,09 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,19 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,19 zł za 1 MB danych. Do tego, w ramach promocji „po wieki”, środki z doładowań są ważne bezterminowo. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowych usług, obniżających koszt połączeń oraz internetu.

Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach bez abonamentu! Sprawdź!

Obraz
© (fot. Fotolia)

T-Mobile

Ta sieć posiada tylko jedną ofertę na kartę. W T-Mobile do wyboru mamy trzy opcje: nielimitowane rozmowy w T-Mobile i Heyah, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci (w przypadku obu ofert konieczne są aktywne połączenia wychodzące, ale nie jest obowiązkowe posiadanie środków na koncie) lub 5. MB internetu mobilnego dziennie w smartfonie, a wybraną opcję można codziennie zmieniać na inną. Stawki: 0,29 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,14 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,28 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 3 zł do 10 MB danych, 6 zł od 10 do 100 MB.

Heyah

Podstawowe stawki w Heyah są następujące: 0,29 zł za minutę do wszystkich sieci, 0,14 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,28 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 3 zł do 10 MB danych, 6 zł od 10 do 100 MB. Jednocześnie możemy aktywować ofertę Dniówka Internetu (50 MB transferu danych dziennie za 0,28 zł), „Dniówka SMS-ów” (nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci za 0,28 zł dziennie) lub „Dniówkę rozmów” (nielimitowane rozmowy wewnątrz Heyah i T-Mobile) za 0,28 zł dziennie. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia promocji obniżających koszt połączeń oraz SMS-ów. Oferta jest bliźniacza w stosunku do T-Mobile na na kartę.

Obraz
© (fot. Fotolia)

Plus

Taryfy „Więcej”

W przypadku wszystkich ofert na kartę Plusa istnieje możliwość aktywacji pakietu „Internet za 0 zł na start”: aktywowany kodem pakiet 30. MB jest aktywowany bezpłatnie na 30 dni, potem jest automatycznie odnawiany za 7 zł miesięcznie.

Więcej do wszystkich

Stawki podstawowe: 0,2. zł za za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,19 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,29 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,29 zł za 100 kB danych. Stawki za rozmowy i SMS-y ulegają obniżeniu, w zależności od kwoty doładowania. Przy doładowaniu 30-49 zł płacimy 0,25 zł za minutę połączenia i 0,09 zł za SMS-a, za 50-99 zł płacimy 0,19 zł za minutę połączenia i 0,06 zł za SMS-a, natomiast przy doładowaniu ponad 100 zł płacimy 0,09 zł za minutę połączenia i 0,01 zł za SMS-a. Stawki promocyjne obowiązują przez 30 dni od momentu doładowania.

Więcej internetu i SMS-ów

Stawki podstawowe: 0,2. zł za za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,09 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,19 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,05 zł za 100 kB danych. W tej taryfie za zasilanie konta można otrzymać pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich sieci (przy zasileniu należy podać kod aktywujący promocję; przy zasileniu 10-29 zł pakiet jest ważny przez 7 dni, a przy ponad 30 zł przez 30 dni). Można również aktywować pakiet internetowy 200 MB za doładowanie powyżej 30 zł, co kosztuje 1 zł za 30 dni. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia promocji obniżających koszt połączeń oraz SMS-ów.

Więcej w Plusie

Stawki podstawowe: 0,2. zł za za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,19 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,29 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,29 zł za 100 kB danych. Taryfa opiera się na dwóch promocjach: „Rozmowy za 0 zł w Plusie” oraz „SMS-y za 0 zł w Plusie” (do wyboru jedna z ofert; jednorazowa opłata za włączenie wynosi 3 zł). Z promocji można korzystać dopóki mamy ważne konto na usługi wychodzące. Przy kwocie doładowania powyżej 50 zł możemy też uruchomić usługę „Nielimitowane rozmowy w Plusie” (przy zasileniu należy podać kod aktywujący promocję). Na koniec, istnieje jeszcze usługa „29 gr za rozmowę w Plusie”, w ramach której płacimy 0,29 zł za każdą rozmowę w sieci Plus, niezależnie od jej długości (jednorazowa opłata za włączenie wynosi 1,5 zł).

Więcej przez rok

Stawki podstawowe: 0,29 zł za za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0,19 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,29 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,29 zł za 100 kB danych. W tej taryfie przy zasileniu kwotą powyżej 5 zł (przy zasileniu należy podać kod aktywujący promocję) otrzymujemy rok ważności konta, liczony od momentu zasilenia.

Obraz
© (fot. Fotolia)

Play

Play na Kartę

Ta taryfa daje bezpłatne rozmowy oraz SMS-y ze wszystkimi w Play. Stawki do pozostałych sieci są następujące: 0,2. zł za za minutę połączenia, 0,09 zł za SMS-a do wszystkich sieci, 0,19 zł za MMS-a do wszystkich sieci, 0,12 zł za 100 kB danych. Konto zachowuje ważność połączeń wychodzących i przychodzących w zależności od kwoty doładowania.

Play na Kartę Lubię to!

Taryfa została skonstruowana pod kątem użytkowników wybierających internet. Stawki do wszystkich sieci są następujące: 0,2. zł za za minutę połączenia, 0,09 zł za SMS-a i 0,19 zł za MMS-a. Użytkownik otrzymuje również dodatkowe pakiety danych, których wysokość i ważność są uzależnione od kwoty doładowania. Ilość danych do wykorzystania jest uzależniona od wysokości kwoty doładowania. Po wykorzystaniu limitu, transfer zwalnia do 8 kb/s i nie są naliczane dalsze opłaty.

Formuła Mini Max na Kartę

Ofertę aktywuje się kodem SMS lub na stronie serwisu Play24. Jeśli przekroczymy w danym miesiącu kwotę 5 zł w przypadku Internetu, 9 zł w przypadku SMS-ów i MMS-ów lub 29 zł w przypadku rozmów, dalszy transfer danych, SMS-y i MMS-y oraz rozmowy są bezpłatne, w zależności od tego, który limit wykorzystaliśmy. Jeśli przekroczymy limit w przypadku wszystkich trzech, każde z nich jest potem darmowe do końca danego miesiąca kalendarzowego.

Formuła Play na Kartę

W tej ofercie znajdziemy trzy taryfy, uruchamiane kodem SMS:
- Formuła SMS z miesięczną opłatą 7 zł, w ramach której otrzymujemy nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci;
- Formuła 3w1, kosztująca 14 zł miesięcznie, dzięki której dostajemy nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, nielimitowane rozmowy ze wszystkimi w Play oraz comiesięczny pakiet danych wielkości 100 MB;
- Formuła 4w1, za którą zapłacimy 21 zł miesięcznie, dająca nam nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, nielimitowane rozmowy ze wszystkimi w Play, comiesięczny pakiet danych wielkości 1 GB oraz minutę połączenia z pozostałymi sieciami za 0,09 zł.

Obraz
© (fot. Fotolia)

W takim razie, która karta?

W sytuacji tak różnorodnych ofert trudno jest wskazać najlepszą ofertę.

Jeśli telefon ma nam służyć do odbierania telefonów i SMS-ów, najrozsądniejsza jest propozycja Nju Mobile z promocją „po wieki”, gdzie środki z doładowań są ważne bezterminowo, oraz „Więcej przez rok”. Plusa - tam doładowanie przedłuża ważność konta o rok.
Jeżeli zamierzamy wydawać powyżej 4. zł miesięcznie, dobrą ofertę ma Play w „Formule Mini Max na Kartę”, gdzie przekroczenie ustalonych kwot miesięcznych daje bezpłatne rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz internet.
W przypadku, kiedy stawiamy na internet, na prowadzenie wysuwa się oferta „Orange Free na kartę”, w ramach której otrzymujemy dodatkowe pakiety danych w zależności od kwoty doładowania.

Dodatkowo niemal każdy operator ma w swojej ofercie taryfę z niższymi kosztami rozmów i SMS-ów z klientami własnej sieci, więc warto się zastanowić, do kogo najczęściej dzwonimy. Być może warto wybrać tę samą sieć, w której znalazło się najwięcej naszych bliskich i znajomych. Warto też przyjrzeć się dodatkowym promocjom stosowanym bardzo często przez operatorów. Pozwalają one zdobyć dodatkowe minuty, SMS-y lub transfer danych w atrakcyjniejszych, niż standardowo cenach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (282)