Telefon komórkowy bez głośnika

Telefon komórkowy bez głośnika
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

04.06.2012 16:47, aktual.: 05.06.2012 07:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Naukowcy i inżynierowie z Japonii opracowali smartfon pozbawiony głośnika, którym transmisja dźwięku odbywa się poprzez wibracje, emitowane przez płytkę umieszczoną nad wyświetlaczem.

Naukowcy i inżynierowie pracujący dla japońskiego koncernu Kyocera, opracowali prototypowy smartfon pozbawiony głośnika. Jak stwierdzono w komunikacie w konstrukcji urządzenia po raz pierwszy zastosowano znane biologom zjawisko przewodnictwa tkankowego. Wibracja, emitowana przez płytkę o nazwie "Smart Sonic Receiver", umieszczoną ponad wyświetlaczem, w bezpośredniej bliskości ucha zostaje zamieniona na dźwięki. Są one wyraźniejsze i pozbawione zakłóceń jakie generuje tło dźwiękowe rozmówcy.

W trakcie demonstracji inżynierowie z Kyocera łączyli się ze sobą w pobliżu głośnika nadającego bardzo głośno muzykę rockową. Dźwięki te nie docierały do rozmówców, a połączenie głosowe było czyste i pozbawione zakłóceń. "Smart Sonic Receiver”. może działać także w słuchawkach. Smartfon pokazano czasie targów Wireless Japan w Tokio, 31 maja br.

Nowy smartfon Kyocery posiada jednak mały głośnik po zewnętrznej stronie, dla emitowania sygnału połączenia i funkcji zestawu głośno mówiącego. Jest wyposażony w 4 calowy wyświetlacz, kamerę 8 Mpx, port podczerwieni i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0. Smartfon umieszczono w obudowie wstrząso- i wodoodpornej, jako model sportowy. Pierwsza seria znajdzie się w sprzedaży na początku czerwca br.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (55)
Zobacz także