Telefon kluczem do pokoju hotelowego

Telefon kluczem do pokoju hotelowego

Telefon kluczem do pokoju hotelowego
Źródło zdjęć: © Juice Images/Thinkstock
05.11.2010 09:52, aktualizacja: 05.11.2010 10:33

Sztokholmski hotel Clarion rozpoczął testy usługi, która pozwoli klientom na otwieranie ich pokoi za pomocą telefonu komórkowego. W tym celu wykorzystywana będzie technologia NFC (ang. Near Field Communiaction)

Sztokholmski hotel Clarion rozpoczął testy usługi, która pozwoli klientom na otwieranie ich pokoi za pomocą telefonu komórkowego. W tym celu wykorzystywana będzie technologia NFC (ang. _ Near Field Communiaction _).

Podczas rejestracji w hotelu klienci otrzymają telefon, który stanie się ich przepustką do wykupionego pokoju. Testy potrwają cztery miesiące i w zależności od ich wyników, technologia NFC zawita bądź nie do pozostałych hoteli tej sieci.

Obraz
© (fot. Juice Images/Thinkstock)

Jak zauważa producent drzwi otwieranych telefonem, obecny sposób korzystania z takiej możliwości może być kłopotliwy dla klientów. Jednak wraz z upowszechnieniem tego standardu - odpowiednie dane przesyłane będą na prywatne urządzenia klientów.

Zdecydowanie ułatwi to korzystanie z możliwości zaproponowanych przez sztokholmski hotel i przekona klientów do jej wyboru. Zwłaszcza, że aktualnie niezbyt duża popularność technologii NFC nie jest przyczyną braku urządzeń z nią zgodnych na rynku.

W sprzedaży znajduje się już kilka telefonów obsługujących ten standard (m.in. Nokii), jednak wciąż brak jest usług ją wykorzystujących. Ma się to zmienić w ciągu najbliższych kliku lat - uważa Gregor Johansson, analityk z Redeye.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)