Telefon głośny jak wuwuzela

Telefon głośny jak wuwuzela
Źródło zdjęć: © Amplicom

02.08.2010 11:29, aktual.: 02.08.2010 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okazuje się, że echa mundialu wciąż jeszcze nie umilkły, a zwłaszcza echa potężnego ryku afrykańskich trąb - wuwuzeli. Brytyjski producent telefonów komórkowych - Amplicom - stworzył urządzenie, którego głośność przypomni naszym sąsiadom o niedawno zakończonych piłkarskich mistrzostwach

Amplicom M600. to telefon komórkowy stworzony z myślą o osobach starszych, które cierpią na wady słuchu. Urządzenie pozwala ustawić głośność dzwonka na poziomie 100 dB, co odpowiada pracującemu tuż obok młotowi pneumatycznemu. Jednak, dla osób, które nadal nie będą słyszały dzwoniącego telefonu, przewidziano opcję boost, która podnosi poziom głośności dzwonka do 110 dB - to z kolei odpowiada hałasowi afrykańskiej wuwuzeli, w która ktoś dmie tuż obok naszego ucha.

Obraz
© Telefon Amplicom M6000 (fot. Amplicom)

Brytyjski telefon dla niedosłyszących nie tylko wyposażono w bardzo głośny sygnał dzwonka, ale również w możliwość podniesienia poziomu głośności rozmowy - z domyślnych 3. dB na 110 dB, dzięki temu całe otoczenie użytkownika telefonu będzie myślało, że rozmawia on z ryczącą wuwuzelą albo gangiem przejeżdżających obok harleyowców.

Poza ogromną głośnością, Amplicom M600. wyposażono w szereg rozwiązań spotykanych w urządzeniach przeznaczonych dla osób starszych. Znajdziemy tutaj przycisk SOS, który w razie wypadku pozwala automatycznie połączyć się z zaprogramowanymi numerami bliskich osób lub pogotowia oraz akcelerometr, który wykrywa upadek właściciela i automatycznie powiadamia odpowiednie służby medyczne. Poza tym urządzenie posiada duże przyciski i pozbawione jest skomplikowanych funkcji, obecnych w nowoczesnych telefonach komórkowych.

Na razie Amplicom M600. dostępny jest na rynku brytyjskim w cenie 119,99 GBP, czyli około 575 PLN, ale z pewnością możemy się spodziewać, że producenci obecni na polskim rynku podchwycą pomysł swoich brytyjskich kolegów - strzeżcie się sąsiedzi domów spokojnej starości, powraca ryk wuwuzeli.

Źródło: Daily Mail

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także