Technologiczne podsumowanie marca

Technologiczne podsumowanie marca

Technologiczne podsumowanie marca
31.03.2010 11:58, aktualizacja: 31.03.2010 12:22

Marzec w branży technologicznej nie przyniósł przełomowych odkryć inżynieryjnych, zapierających dech w piersiach urządzeń, które całkowicie zrewolucjonizują rynek, ani wydarzeń mogących wstrząsnąć posadami świata. Nie oznacza to jednak, że miniony miesiąc pozbawiony był emocjonujących albo przynajmniej ciekawych wydarzeń

Z punktu widzenia branży technologicznej najważniejszym wydarzeniem marca były odbywające się na początku miesiąca targi CeBIT. Impreza, która miała miejsce w Hanowerze pokazała przede wszystkim, że rynek IT cały czas nie wyszedł z kryzysu. Po drastycznym spadku liczby wystawców w 200. roku, ich liczba w obecnym roku nadal maleje. Na targach zabrakło również wysypu premier nowego sprzętu. Co prawda było kilka rozwiązań wartych odnotowania, ale liczba ciekawych propozycji była dużo mniejsza niż w poprzednich latach. Relację z targów CeBIT 2010 możecie obejrzeć poniżej:

Podczas gdy niemieckie targi absorbowały nas w pierwszej połowie marca, druga część miesiąca została mocno zdominowana konfliktem na linii Google - Chiny. Po tym jak okazało się, że ataki na serwery Google były przeprowadzone z Chin, amerykański koncern poinformował, że rozważa wycofanie się z kraju środka. Chińczycy nie ugięli się jednak pod groźbami amerykanów i stwierdzili, że jeśli ktoś nie przestrzega ich prawa (co w przypadku Google sprowadza się do zaakceptowania cenzury w wyszukiwarce)
to nie ma czego w Chinach szukać. Pod koniec marca dowiedzieliśmy się, że Google przeniósł swoją chińską wyszukiwarkę na nieocenzurowane serwery w Hong-Kongu.

To dwa główne wydarzenia w branży technologicznej, które wydarzyły się w marcu. W marcu najchętniej czytanym artykułem okazał się test bezpłatnych programów antywirusowych, co jest całkiem zrozumiałe w związku z ogromną popularnością takich aplikacji. Wybraliśmy również najciekawszy test miesiąca oraz gadżet marca, którym okazuje się być... nagrobek z opcją wysyłania SMS-ów. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie istotne wydarzenia, premiery sprzętowe i ciekawostki przyniósł nam miniony miesiąc zapraszamy do naszego przeglądu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)