Technologia HSPA+ w sieci Era. Prędkość do 21 Mb/s!

Technologia HSPA+ w sieci Era. Prędkość do 21 Mb/s!

15.09.2009 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Era zaprezentował dziś po raz pierwszy w Polsce technologię HSPA+ pozwalającą na transmisję danych z prędkością do 21 Mbps.

Jest to technologia mobilnego dostępu do Internetu, która pozwala na transmisję danych w kierunku użytkownika z prędkością do 2. Mbps oraz na wysyłanie danych z prędkością do 5,7 Mbps. W czasie pokazu zrealizowano serię scenariuszy ukazujących możliwości nowej technologii w porównaniu do już oferowanych. Były to: ściąganie i wysyłanie plików w celu pokazania osiąganych prędkości, przesyłanie takich samych plików z komputerów pracujących z modemami dotychczas dostępnymi i z nowymi, czy transmisja bezpośrednio ściąganego filmu HD.

W pokazie wykorzystano sprzęt firmy Ericsson oraz najnowszy model modemu firmy Huawei przeznaczony do obsługi zarówno tej, jak i dotychczasowych technologii. PTC jest pierwszym w Polsce operatorem dysponującym w pełni przygotowanymi do komercyjnej sprzedaży urządzeniami działającymi w technologii HSPA+.

Obraz
© Modem Huawei E1820 (fot. Huawei)

Nowa technologia w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona na terenach o największym zapotrzebowaniu na najszybszy Internet. W drugiej połowie września br. PTC komercyjnie udostępni technologię HSPA+ z prędkością do 2. Mbps w najwyższej taryfie blueconnect oraz wprowadzi modem Huawei E1820. Nadal też będzie rozwijała dostęp do szerokopasmowego mobilnego Internetu w technologii HSDPA 7,2 Mbps, a także działającego już komercyjnie 10,5 Mbps i 14,4 Mbps, co już wkrótce pozytywnie odczują użytkownicy.

„Jak pokazują ostatnie publikacje badań, coraz szybsza transmisja danych otwiera drogę do udostępnienia nowych usług użytkownikom i pokonania Internetu stacjonarnego w jego ostatnim bastionie, jakim jest szybkość transmisji danych. Rosnąca popularność tego typu usług mobilnego Internetu powoduje, że już niedługo możemy się spodziewać nowych propozycji usług oraz wyższych prędkości transmisji danych oferowanych w naszej sieci.” – powiedział Milan Zika. _ *Milan Zika jest absolwentem Czeskiego Uniwersytetu Technicznego w Pradze. Uzyskał również tytuł MBA Uniwersytetu Thunderbird w Phoenix w USA. Jego kariera zawodowa związana jest z T-Mobile, w którym rozpoczął pracę w 1996 roku. Od 2006 r. do czerwca 2009 zajmował stanowisko wiceprezesa ds. Technologii Informacyjnych w T-Mobile Czechy. M. Zika jest ekspertem w dziedzinie informatyki i zarządzania siecią. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych projektów w Grupie Deutsche Telekom. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także