Te proste triki ułatwią ci pracę z Windowsem

Te proste triki ułatwią ci pracę z Windowsem

Te proste triki ułatwią ci pracę z Windowsem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.07.2014 11:40, aktualizacja: 25.07.2014 20:57

W obsłudze Windowsa wielu z nas osiągnęło poziom arcymistrzowski albo przynajmniej tak uważa. Tymczasem jest sporo nieskomplikowanych sztuczek, z których nie zdajemy sobie sprawy. Jeśli chcecie przekonać się, jak ułatwić sobie pracę z najpopularniejszym systemem operacyjnym świata, przedstawimy listę kilku pomocnych trików.

W obsłudze Windowsa wielu z nas osiągnęło poziom arcymistrzowski albo przynajmniej tak uważa. Tymczasem istnieje sporo nieskomplikowanych sztuczek, z których nie zdajemy sobie sprawy. Jeśli chcecie przekonać się, jak ułatwić sobie pracę z najpopularniejszym systemem operacyjnym świata, przedstawiamy listę paru pomocnych trików.

1. Potrząśnij i zminimalizuj
Załóżmy, że macie otwarte wiele okien, ale interesuje Was tylko jedno z nich. Najlepszą opcją jest kliknięcie na pasek tytułu (górna część okna) i potrząśnięcie oknem parę razy - pozostałe okna zostaną wówczas zminimalizowane, a na placu boju pozostanie tylko to, które trzymamy kursorem.

2. Usuwanie historii przeglądanych stron
Jeśli chcecie pozbyć się historii odwiedzanych stron w Sieci, ale nie chce się Wam przeklikiwać przez ustawienia, zakładki i menu, wystarczy nacisnąć CTRL+Shift+DEL - traficie prosto do miejsca usuwania historii.

3. Podświetlenie paska adresu
Czasami potrzebujemy podświetlić długi adres URL z przeglądarki, żeby skopiować go albo usunąć. Nie trzeba wtedy klikać na niego myszką, można nacisnąć F6 i pasek sam się podświetli.

4. Otwieranie Menedżera zadań
Zwykle, kiedy chcemy odpalić Menedżera zadań, żeby zabić proces, który nie bardzo nam w danej chwili pasuje, wciskamy kombinację CTRL+ALT+DEL i tam klikamy dalej. A można go wywołać znacznie łatwiej, wystarczy wcisnąć CTRL+Shift+Esc.

5. Boski Tryb
Boski Tryb oznacza po prostu skrót do wszystkich paneli kontrolnych Windowsa z poziomu zaledwie jednego folderu. Żeby stworzyć tego typu skrót, utwórzcie na Pulpicie, lub gdziekolwiek indziej, nowy folder i zmieńcie jego nazwę na: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}. Kiedy zmienicie nazwę, zmieni się też ikona i otrzymacie dostęp do sekretów Windowsa.

6. Idź prosto do Pulpitu
Żeby to zrobić, możecie kliknąć myszką, ale jeśli wolicie klawiaturę, naciśnijcie WIN+D (WIN, czyli klawisz z flagą Windowsa).

7. Grupowa zmiana nazwy
Chcecie nadać tę samą nazwę grupie plików? Zaznaczcie je wszystkie, potem wciśnijcie F2. Nie martwcie się, Windows przypisze im wszystkim liczby porządkowe po nazwie, żeby oszczędzić chaosu.
8. Szybkie blokowanie komputera
Jeśli musicie szybko odejść od komputera, ale na Waszego Facebooka czyha już dowcipny kolega, wciśnijcie WIN+L, co przeniesie Was do ekranu logowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (261)