TDK SHG2A - SSD dla czytników e-booków

TDK SHG2A - SSD dla czytników e‑booków

TDK SHG2A - SSD dla czytników e-booków
Źródło zdjęć: © IDG.pl
31.03.2010 10:30, aktualizacja: 31.03.2010 11:01

Firma TDK Corporation zaprezentowała nowe dyski SSD z serii SHG2A, które przeznaczone są m.in. na rynek czytników e-booków. Dostępne w postaci modułów urządzenia cechują się konstrukcją "Half Slim Type" i są mniej więcej o połowę mniejsze od 1,8-calowych dysków twardych. Na najpojemniejszym z nich można zapisać 32 GB informacji.

Najnowsze dyski SSD firmy TDK mają postać pozbawionych obudowy płytek, które można podłączyć pod złącze SATA 3.0 Gb/s. Przeznaczone one są do zastosowań przemysłowych lub montażu w urządzeniach takich jak tablety, smartfony i czytniki e-booków. Nowości dostępne są w dwóch wersjach - pierwsza zbudowana została w oparciu o chipy SLC NAND Flash (do wyboru dostępne są modele oferujące pojemność 1. 2, 4, 8 i 16 GB), natomiast druga - MLC NAND Flash (dostępny jedynie model 32-gigabajtowy).

Obraz
© TDK SHG2. (fot. IDG.pl)

Dyski korzystają z kontrolerów BDriver RS2. zapewniają automatyczne 128-bitowe szyfrowanie AES oraz cechują się średnim czasem "międzyuszkodzeniowym" na poziomie 900 000 godzin. Zapewniają też transfery danych z następującymi maksymalnymi prędkościami:
95/55 (odczyt/zapis) MB/s dla wersji SLC
95/2. (odczyt/zapis) MB/s dla wersji MLC
Ich masowa produkcja ma się rozpocząć w kwietniu.

Dokładną specyfikację urządzeń znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)