Tanie dyski SSD od Plextora

Tanie dyski SSD od Plextora

Tanie dyski SSD od Plextora
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.04.2016 15:17

Plextor wprowadza do sprzedaży nowe dyski SSD z serii M7V. Oparte na kościach TLC modele mają konkurować z budżetowymi napędami innych firm.

M7. to pierwsza seria dysków SSD firmy Plextor, oparta o kości pamięci wykonane w technologii TLC. Dzięki wykorzystaniu autorskiego oprogramowania udało się osiągnąć wysoką żywotność i wydajność w porównaniu do innych napędów SSD TLC.

Dyski M7. korzystają z najnowszej generacji kontrolera Marvell 88SS1074B1, zaprojektowanego specjalnie do współpracy z układami TLC, oraz pamięci Toshiba TLC NAND 15 nm. Szybkość odczytu sekwencyjnego wynosi do 560 MB/s, natomiast zapisu do 530 MB/s. Liczba losowych operacji wyjścia/wejścia na sekundę dochodzi do 98 000 IOPS przy odczycie i 84 000 IOPS przy zapisie danych.

Mimo niskiej ceny, dyski z serii M7. zapewniają około 2 000 cykli zapisu w pojedynczej komórce, co jest wartością od 2 do 4 razy wyższą, niż w innych modelach z układami TLC. Wysoki współczynnik TBW (ilość danych, które można zapisać łącznie na dysku podczas całej jego żywotności), wynoszący aż 320 TB oznacza zdecydowanie dłuższą żywotność i bezawaryjną pracę dysku. Nie oznacza to jednak, że tego typu dyski mogą się równać trwałością dysków zbudowanych w oparciu o układy SLC. Szacuje się, że tego typu kości pamięci wytrzymują dziesięciokrotnie mniej cykli zapisu niż układy MLC i stokrotnie mniej, niż najwydajniejsze kości SLC.

Nowe modele dysków będą dostępne w sprzedaży w dwóch wariantach - w obudowie 2,5-calowej (PX-M7VC) oraz ze złączem M.2 (PX-M7VG). Oferowane będą wersje o pojemnościach 12. GB, 256 GB oraz 512 GB. Sugerowane ceny są wspólne dla obu modeli i wynoszą odpowiednio 175 zł, 299 zł oraz 535 zł brutto. Model M7V będzie objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)