Tani smartfon z Tesco dołączy do taniego tabletu

Tani smartfon z Tesco dołączy do taniego tabletu

Tani smartfon z Tesco dołączy do taniego tabletu
Źródło zdjęć: © Tesco
07.05.2014 14:39, aktualizacja: 09.05.2014 08:20

Największa sieć sklepów wielkopowierzchniowych w Wielkiej Brytanii, czyli Tesco, wprowadzi do oferty tani smartfon. Będzie to już kolejne urządzenie w ofercie sieci - w zeszłym roku sporym zainteresowaniem klientów cieszył się tablet Tesco Hudl, który znalazł ponad pół miliona nabywców.

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów technicznych dotyczących nowego telefonu, ale przedstawiciele Tesco potwierdzili, że urządzenie będzie działać na systemie Android. Wiadomo również, że w smartfonie zainstalowane będą różne aplikacje i usługi Tesco, m.in.: usługa strumieniowania wideo Blinkbox, wirtualny sklep z muzyką, filmami i książkami oraz usługi pozwalające na kupowanie "normalnych" produktów w sklepach sieci.

To, że Tesco planuje wypuszczenie na rynek własnego smartfona potwierdził dyrektor naczelny firmy - Philip Clarke. Zaznaczył on, że telefon Tesco będzie w stanie konkurować z Samsungiem Galaxy S5 - obecnie flagowym modelem telefonu największego producenta telefonów z Androidem na świecie.

Jeszcze tego lata brytyjski oddział Tesco uruchomi zespół ds. bankowości online, która będzie obsługiwana na tabletach i smartfonach Tesco, jak również przygotowane zostaną aplikacje pozwalające na zeskanowanie kodów kreskowych z produktów w sklepie i zapłacenie za nie z poziomu telefonu lub tabletu zamiast stania w kolejce do kasy.

Zapytaliśmy polski oddział Tesco czy planują wprowadzenie podobnych rozwiązań na naszym rynku, ale niestety uzyskaliśmy odpowiedź, że wszystkie informacje o powyższych nowościach dotyczą tylko rynku brytyjskiego. Na pocieszenie zostaje nam skorzystanie z tanich linii lotniczych i wylot na weekendowe zakupy do Anglii. Tablet Tesco hudl kupimy za 11. funtów (ok. 600 zł), a smartfon po wprowadzeniu do sprzedaży zapewne będzie trochę tańszy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)