Tak właśnie będzie wyglądać Firefox Metro

Tak właśnie będzie wyglądać Firefox Metro

Tak właśnie będzie wyglądać Firefox Metro
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
05.10.2012 10:38

Na kilka tygodni przed premierą nowego Windowsa 8, Mozilla postanowiła podzielić się z nami testową wersją preview Firefoxa Metro, a więc jej słynnej przeglądarki przystosowanej do rewolucyjnego OS-u z bogatej kolekcji Microsoftu.

Choć zaprojektowano go z myślą o Metro UI, Firefox Metro można bez przeszkód uruchomić na starszych wersjach popularnego Windowsa. No, może jednak nie do końca bez przeszkód. Jak podkreśla Mozilla –. jako że jest to ciągle bardzo wczesna wersja programu, na pewno nie będzie ona działać w pełni sprawnie, powodując najrozmaitsze awarie, crashe, a w skrajnych przypadkach nawet restarty systemu. Pobranie jej zaleca się więc przede wszystkim entuzjastom testowania tego rodzaju rozwojowych wersji aplikacji.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Firefox dla Windowsa 8 możecie pobrać stąd. W gruncie rzeczy jest to ten sam Firefox, jakiego znamy i –. przynajmniej częściowo – uwielbiamy, z dodatkiem kilku funkcji przydatnych w środowisku Modern UI. Są to m.in. wsparcie dla urządzeń dotykowych i gestów „swipe”, synchronizacja tabletowej oraz desktopowej wersji przeglądarki, specyficzne skróty klawiaturowe oraz możliwość dzielenia się danymi z innymi aplikacjami Metro.

Jak wasze pierwsze wrażenia?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)