Tak prezentuje się mechaniczny gepard z MIT

Tak prezentuje się mechaniczny gepard z MIT

Tak prezentuje się mechaniczny gepard z MIT
16.09.2014 09:19, aktualizacja: 16.09.2014 09:58

Konstruktorzy robotów są przekonani, że za kilka lat ich konstrukcje staną się "next big thing", więc w pocie czoła starają się dopracować je jak najbardziej. Robot-gepard z MIT może pochwalić się kilkoma nowymi rozwiązaniami.

Po pierwsze i najlepiej rzucające się w oczy: przy takich prezentacjach przyzwyczailiśmy się już do tego, że te futurystycznie wyglądające roboty, które już wkrótce mają zawładnąć światem zawsze chodziły "na smyczy", czyli na kablu zasilającym, bez którego o prezentacji nie mogło być mowy. Nowy gepard z MIT, dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań, jeśli chodzi o silniki elektryczne, jako jeden z niewielu robotów może pozować do promocyjnych nagrań w dowolnym terenie, biegając sobie po nim swobodnie (o ile ktoś go wcześniej naładuje).

Po drugie, zespół odpowiedzialny za stworzenie tej maszyny twierdzi, że udało im się zaimplementować w swojej "algorytm" poruszania się geparda lepiej niż jakakolwiek konkurencja. Jest to oczywiście prototyp, ale niewykluczone, że już za kilka lat zobaczymy o wiele większe wersje tej konstrukcji, sprzedawane jako pojazdy dla ludzi.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6 - liczba zamówień zawiesiła system

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)