Tak może wyglądać Android 12. Zapowiada się wizualna rewolucja

Jak będzie wyglądać nowy system Andoid 12
Jak będzie wyglądać nowy system Andoid 12
Źródło zdjęć: © Pexels

10.02.2021 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na premierę Androida 12 przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy, jednak już teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat nowej wersji systemu. Zmianą, która zdecydowanie najbardziej rzuca się w oczy to nowy wygląd.

W sieci pojawiła się dokumentacja prezentująca rzekomy wygląd systemu Android 12, która została najprawdopodobniej udostępniona deweloperom, którzy jak zawsze, jako pierwsi zapoznają się ze zmianami. Na zrzutach ekranu widzimy nowy interfejs użytkownika i wybrane funkcje.

Wszystkie materiały zostały opublikowane na forum XDA Developers, jednak nie ma potwierdzenia ich autentyczności. Jeśli jednak faktycznie doczekamy się tego typu zmian, to możemy mówić o małej rewolucji w wyglądzie systemu, co może nie przypaść do gustu wszystkim użytkownikom. 

Możliwy wygląd Androida 12
Możliwy wygląd Androida 12© Materiały prasowe

To co, jako pierwsze rzuca się w oczy to odejście od przezroczystości na rzecz "krągłości". Da się również zauważyć zmiany w panelu powiadomień, pozycjach daty, zegara oraz aplikacji aparatu. Ciężko jednak ocenić, w jakim stopniu zmiany wynikają z wybranego motywu. 

Możliwy wygląd Androida 12
Możliwy wygląd Androida 12© Materiały prasowe

Wygląda jednak na to, że pojawią się również nowe wskaźniki, które najprawdopodobniej dotyczą informacji na temat prywatności oraz wykorzystania mikrofonu czy aparatu przez daną aplikację. Podobne zmiany wprowadził Apple w aktualizacji iOS 14. Dużym zmianom uległy również widżety, w tym Rozmowy, który (jak mówią plotki) ma być obowiązkowym elementem we wszystkich tegorocznych smartfonach z Androidem 12. 

Najprawdopodobniej już w najbliższych tygodniach dowiemy się, jak faktycznie będzie wyglądać nowy Android, a więcej szczegółów na jego temat dowiemy się w czasie konferencji Google I/O. Premiera systemu najprawdopodobniej będzie miała miejsce jesienią tego roku, tak samo jak do tej pory w poprzednich latach.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)