Tak latają bogacze

Tak latają bogacze

Tak latają bogacze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.04.2012 10:39, aktualizacja: 29.12.2016 08:16

Najnowszy luksusowy Boeing dla bogaczy

Gdybyście akurat szukali prywatnego samolotu, Boeing zaprezentował specjalnie przerobiony model, który jakością zadowoli każdego... Pod warunkiem, że ma na zbyciu kontener dolarów.

Przerobiony Boeing 737-700 ze skrzydłami od wersji 737-800 oraz kilkoma innymi modyfikacjami został zakupiony przez anonimowego Amerykanina. BBJ - gałąź samolotów biznesowych firmy Boeing - nie podał ceny zakupu, ani tożsamości kupca, ale pochwalili się, że to już drugi tego typu samolot kupiony przez tego samego mężczyznę. Prezes Boeing Business Jets chwali się, że klienci indywidualni tak bardzo lubią komfort swoich biznesowych samolotów, że po zakupie jednego, decydują się na kolejny. To całkiem logiczne: skoro mam jeden superluksusowy samolot, koniecznie potrzebuję drugi - będzie można się nimi ścigać.

_ Grzegorz Barnik _

1 / 4

Multimedia godne króla

Obraz
© Materiały prasowe

Najnowszy model jest pierwszym, w którym zastosowano system Honeywell Ovation Select. Jest to rozwiązanie, które umożliwia wydajną pracę z pokładu samolotu. Wszystkie wykorzystywane urządzenia: laptop, BlackBerry czy iPad komunikują się ze sobą za pomocą działającej w samolocie sieci bezprzewodowej. Nie zabrakło również dookolnego systemu głośników oraz dwóch telewizorów: 42 i 46-calowego, oczywiście Full HD.

2 / 4

Kuchnia jak w restauracji

Obraz
© Materiały prasowe

W przerwie od pracy, imprezy czy czegokolwiek, co robią bogacze w swoich samolotach, możemy zaparzyć kawę w ekspresie albo coś ugotować - Boeing posiada kuchnię wyposażoną w kuchenki mikrofalowe, lodówkę, zgniatarkę do śmieci, chłodziarkę do wina oraz system wentylacyjny, który nie pozwoli zapachom jedzenia wsiąknąć w tapicerkę kabiny.

3 / 4

Sypialnia lepsza niż w hotelu

Obraz
© Materiały prasowe

Po zakończeniu pracy i skonsumowaniu kawy, możemy pójść spać do kabiny, w której znajduje się wielkie łoże, prywatna toaleta oraz kabina prysznicowa. Gości położymy spać w mniejszej sypialni, która posiada łóżka dla 8 osób. Ogólnie na pokładzie samolotu może znajdować się 19 pasażerów.

4 / 4

Imponujące osiągi

Obraz
© Materiały prasowe

Osiągi samolotu są równie imponujące, co wyposażenie wnętrz. Zasięg maszyny wynosi 5600 mil morskich, czyli ponad 10 000 km. Odległość tę pokonamy z maksymalną prędkością 0,8 Macha, co przekłada się na 12 godzin lotu non-stop. Taki zasię w sam raz wystarczy na wypad z Warszawy do Nowego Jorku.

_ Grzegorz Barnik _

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)