Tajny rosyjski myśliwiec w Bing Maps

Tajny rosyjski myśliwiec w Bing Maps

Tajny rosyjski myśliwiec w Bing Maps
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
01.07.2013 11:00, aktualizacja: 05.07.2016 09:09

Bing Maps może i nie jest najczęściej wybieranym przez użytkowników serwisem z mapami, ale ma za to swoje specyficzne zalety. Można w nim na przykład zobaczyć zdjęcia tajnego rosyjskiego myśliwca.

Według Amerykanów na zdjęciu powyżej znajduje się rezultat projektu MIG 1.44. czyli rosyjska odpowiedź na myśliwiec F-22 Raptor. MIG 1.44 (na zdjęciu ten większy samolot) miał być pierwszą rosyjską próbą zbudowania myśliwca, który korzystałby z zalet technologii stealth. Prace nad projektem rozpoczęto jeszcze w czasach Związku Radzieckiego, ale w latach dziewięćdziesiątych wstrzymano je z powodów finansowych.

Podstawową cechą samolotu miała być jego prędkość oraz niesamowita zwrotność. Pierwszy prototyp wzniósł się w powietrze w roku 2000. ale rok później projekt został całkowicie zarzucony na korzyść programu wielozadaniowego samolotu PAK FA. Przynajmniej tak brzmi wersja oficjalna.

Jednak według Foreign Policy zdjęcia, które znalazły się na Bing Maps, świadczą o tym, że prace nad maszyną trwają nadal. Wniosek chyba trochę na wyrost, ale trzeba przyznać, że zarzucone prototypy samolotów rzadko stoją przed hangarami na czynnych lotniskach wojskowych.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (158)