T-Mobile wprowadza VoLTE oraz Wi-Fi Calling w iPhone’ach

T‑Mobile wprowadza VoLTE oraz Wi‑Fi Calling w iPhone’ach

T-Mobile wprowadza VoLTE oraz Wi-Fi Calling w iPhone’ach
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | ponsulak
31.01.2017 12:17, aktualizacja: 31.01.2017 17:53

T-Mobile Polska wprowadza dla swoich klientów korzystających z iPhone’ów nowe usługi, pozwalające na rozmowy bez zasięgu oraz znaczące oszczędzanie baterii – chodzi o VoLTE oraz Wi-Fi Calling.

T-Mobile chwali się, że wprowadzając jednocześnie technologię VoLTE (Voice over LTE) oraz Wi-Fi Calling (inaczej Voice over Wi-Fi) nie dość, że jest pierwszym operatorem w Polsce, który to robi, to jeszcze jednym z pierwszych na świecie. Wszystko fajnie, tylko co to oznacza dla użytkowników?

W przypadku połączeń Wi-Fi Calling okazuje się, że do połączeń telefonicznych nie będzie potrzebny zasięg sieci GSM. Wystarczy, że użytkownik będzie podłączony do sieci Wi-Fi i uruchomi tryb samolotowy bądź przestawi preferowaną sieć z GSM na Wi-Fi. Połączenia realizowane za pomocą protokołu Wi-Fi Calling działają nie tylko w miejscach ze słabym zasięgiem sieci komórkowej, ale również za granicą.

Jeśli chodzi o VoLTE, to korzyść dla klientów T-Mobile jest nieco inna. W tym przypadku, by realizować połączenie głosowe, iPhone korzystający z sieci nie musi zmieniać połączenia z LTE na 3G, jak się dzieje w każdej sieci bez VoLTE. Dzięki temu bateria w telefonie starczy na dłużej.

Z VoLTE oraz Wi-Fi Calling w T-Mobile mogą już od pewnego czasu korzystać też użytkownicy Androida - a konkretnie modeli Samsung Galaxy S6 i S6 Edge, Galaxy A5 (2017), Sony Xperia X oraz Xperia XZ.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)