T-Mobile blokuje Skype'a

T-Mobile blokuje Skype'a

T-Mobile blokuje Skype'a
03.04.2009 22:54, aktualizacja: 06.04.2009 16:43

Niemiecka sieć T-Mobile poinformowała, że zabroniła swoim klientom korzystania z komunikatorów VoIP. Osobom, które nie zastosują się do tej decyzji, grozi się zerwaniem umowy.

Obraz

W ciągu ostatnich miesięcy na rynku pojawiło się kilka ciekawych aplikacji dla smartfonów umożliwiających korzystanie z technologii VoIP oraz funkcji komunikatorów. Jednak klienci niemieckiego operatora nie będą mogli cieszyć się z ich dobrodziejstw. Wszystko dlatego, że korzystanie z dowolnego komunikatora VoIP w tej sieci zostało właśnie zabronione.

Jak powiedział rzecznik prasowy sieci T-Mobile, wykorzystywanie aplikacji VoIP może doprowadzić do niestabilności działania sieci. W związku z tym operator zdecydował się na całkowite zablokowanie tego typu aplikacji. Złamanie zakazu może grozić zerwaniem umowy z winy klienta.

Przedstawiciele Skype'a, komunikatora, który został zablokowany w pierwszej kolejności, nie skomentowali wprost zaistniałej sytuacji. Stwierdzili oni tylko, że użytkownicy powinni mieć nieograniczony dostęp do Internetu w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia niezależnie od sieci, z której korzystają.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)