Szybki router Wi-Fi Netgear R7000 Nighthawk

Szybki router Wi‑Fi Netgear R7000 Nighthawk

Szybki router Wi-Fi Netgear R7000 Nighthawk
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.01.2014 13:47, aktualizacja: 20.01.2014 14:42

W ofercie Netgear pojawił się router AC1900, znany bliżej jako Nighthawk. Urządzenie korzysta ze standardu 802.11ac, dzięki czemu jego użytkownicy mogą liczyć na trzy razy szybszy przesył danych niż w przypadku rozwiązań sieciowych, które działają w standardzie 802.11n.

W ofercie Netgear pojawił się router AC1900, znany bliżej jako Nighthawk. Urządzenie korzysta ze standardu 802.11ac, dzięki czemu jego użytkownicy mogą liczyć na trzy razy szybszy przesył danych niż w przypadku rozwiązań sieciowych, które działają w standardzie 802.11n.

R700. pozwala na uzyskanie przepustowości na poziomie 600 + 1300Mbps. Produkt wykorzystuje technologię Dual Band Gigabit, dzięki której możliwe jest osiągnięcie maksymalnego transferu danych przy minimalnych interferencjach. Dwurdzeniowy procesor działający z częstotliwością 1 Ghz, wyposażony jest w pamięć 128 MB flash i 256 MB RAM zapewniając efektywne działanie sieci.

R700. generuje również priorytetowe pasma dla przesyłania strumieniowego multimediów, co pozwala na ich szybkie ładowanie, nie powodując przy tym zakłóceń w funkcjonowaniu sieci na innych urządzeniach. Nighthawk jest także rozwiązaniem dla miłośników gier on-line. Posiada funkcję QoS, dzięki której pobieranie i przesył danych odbywają się praktycznie bez zakłóceń, czyli tzw. laggów.

Nighthawk ma wbudowane trzy anteny, które zwiększają zasięg sieci. Router wykorzystuje inteligentną technologię Beamforming+, która zapewnia koncentrację sygnału WiFi m.in. na telefonach komórkowych, laptopach, smartfonach czy iPadach, umożliwiając tym samym szybszy przesył i odbiór danych. Natomiast dzięki specjalnemu wzmacniaczowi sygnału, możliwe jest obsługiwanie urządzeń mobilnych z wykorzystaniem Internetu poza domem np. w ogrodzie. Nighthawk jest wyposażony w dwa porty USB - USB 2.0. oraz USB 3.0, który daje możliwość dziesięciokrotnie szybszego przesyłu danych niż w technologii 2.0, nawet do 600MB na sekundę.

Router Nighthawk pozwala na zarządzanie domową siecią poprzez aplikację Genie. Za pomocą specjalnego panelu internauci mogą kontrolować i monitorować wszystkie podłączone do sieci urządzenia. Natomiast dzięki zainstalowanej usłudze Live Parental Control rodzice mogą chronić swoje dzieci przed niepożądanymi treściami w sieci poprzez blokowanie dostępu do wybranych stron, z opcją aktywacji usługi w wyznaczonych godzinach. R700. daje możliwość korzystania ze specjalnego, dedykowanego łącza o poziomie bezpieczeństwa WPA/WPA2, które można udostępnić gościom, a jednocześnie nie udostępniać im danych zgromadzonych w lokalnej sieci. Dodatkowe zabezpieczenie ma zapewnić podwójna ochrona firewall (SPI i NAT). Router zawiera również bezpłatne oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows dla PC i Time Machine dla komputerów typu Mac. Wyposażony jest w system DoS attack, który chroni sprzęty podłączone do sieci przed zniszczeniem oprogramowania znajdującego się na urządzeniach.

Cena: 800 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)