Szybki internet dla studenta? Światłowodowo!

Szybki internet dla studenta? Światłowodowo!

Szybki internet dla studenta? Światłowodowo!
Źródło zdjęć: © Fotolia | Silvano Rebai
12.09.2017 13:31

Internet to wspaniałe narzędzie, jednak jego stacjonarną odsłonę trudno przenosić z miejsca na miejsce. To utrapienie zwłaszcza dla studentów, których mobilność jest jednak wyższa niż przeciętna. Pojawiło się jednak rozwiązanie z ofertą, która zdejmuje z głowy przyszłych absolwentów przynajmniej jeden problem.

Dla każdego, kto podejmuje się opuszczenia rodzinnego domu na czas studiów, oczywistą formą mieszkania jest pokój lub stancja. Bardzo często są one opuszczane na czas wakacji lub zmieniane, nieraz kilkukrotnie w ciągu roku. Dlatego wielu studentów decyduje się na internet mobilny. W przypadku mniej lub bardziej planowanej przeprowadzki łącze mobilne nie stanowi problemu – pakujemy modem i idziemy swoją drogą.

To rozwiązanie niesie jednak za sobą pewne problemy. Po pierwsze, bardzo niekorzystny stosunek ceny do jakości. Jeśli w mieszkaniu przebywa kilka osób, każda z własnym internetem, nie ma możliwości rozdzielenia rachunku i często każda płaci nawet ponad 100 złotych miesięcznie. Po drugie, szybkość transferu nie powala. Po trzecie, limity transferu. Pod koniec miesiąca są po prostu frustrujące, a trudno wyobrazić sobie studenckie mieszkanie, w którym łącze nie rozgrzewałoby się od wysyłanych i odbieranych danych.

Czasy się jednak zmieniają. Teraz internet dla studenta może być elastyczny, nawet jeżeli jest doprowadzony światłowodem. To najnowocześniejsza obecnie na rynku technologia, zapewniająca wysoką, stabilną prędkość transferu danych oraz bardzo niskie opóźnienia. Transfer o prędkości nawet do 600 Mb/s połączony z brakiem jakichkolwiek limitów spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających studentów! .

Światłowód na semestr i za mniejszą kasę

Jak światłowód, który w końcu wymaga podłączenia, może górować elastycznością nad internetem mobilnym? Nowa oferta Orange dla studentów pokazuje, że jest to możliwe. Kluczowe znaczenie ma tutaj czas na jaki zawiera się umowę – 6 miesięcy. W momencie wprowadzania się do nowego mieszkania lub stancji wystarczy spokojnie do sesji zimowej.

Po tym pierwszym półroczu kontrakt przechodzi w trwający 3 miesiące okres, w czasie którego możliwe jest rozwiązanie umowy bez żadnych kar. 9 miesięcy to właściwie (mniej-więcej) cały rok akademicki. Po kwartale przechodzimy w tryb umowy na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jest to dużo lepsze rozwiązanie, niż standardowe na rynku umowy na 12 czy 24 miesiące, a jednocześnie dostajemy internet dużo lepszy niż "z powietrza".

Drugim plusem jest bez wątpienia cena. Przez pierwszy miesiąc światłowód o prędkości 100 Mb/s kosztuje 39 zł. Kolejne miesiące - 69 zł. Można zastanowić się też nad szybszą drugą opcją – 300 Mb/s. W tym przypadku pierwszy miesiąc kosztuje 49 zł, a kolejne 79 zł. W tej ofercie nie ma także opłat aktywacyjnych – kolejny smaczek. W efekcie zamiast kilkudziesięciu złotych za internet mobilny, nagle cena schodzi do kilkunastu. A to już spora różnica w studenckim budżecie.

Światłowód dla studenta

Światłowód dla studenta ma sens. Niskie pingi i brak lagów oznaczają, że gry on-line stają się po prostu przyjemniejsze. Duży transfer ułatwia jednoczesny streaming rozrywki chociażby na Twitcha. Filmy, nawet w bardzo wysokiej jakości, ładują się szybko. I to wszystko nawet wtedy, gdy z internetu korzysta kilka osób jednocześnie. Jednak nie można zapominać, że najważniejszym elementem „studiowania” jest nauka. Teraz coraz częściej wymaga ona pracy właśnie w internecie, z multimediami , a coraz mniej wertowanie pożółkłych podręczników. Cześć studentów pracuje, a zawody takie jak fotograf czy webmaster nie należą do rzadko spotykanych. Dla nich dostęp do szybkiego łącza to podstawa.

Podpięcie się do sieci „po kablu” w przypadku oferty Orange nie jest konieczne, by wycisnąć maksimum z transferu. Dlaczego?To zasługa FunBoxa 3.0 - urządzenia, które pozwala na prędkość transferu do 600 Mb/s właśnie poprzez WiFi. Urządzenie to jest obsługiwane z poziomu aplikacji Mój Funbox i pozwala na konfigurowanie sieci z poziomu smartfona czy tabletu:.

No dobrze, ale ta technologia nie jest obsługiwana jeszcze w każdym miejscu Polski – i co teraz? Spokojnie: jest dostępna w kluczowych z perspektywy studenta miastach i lokalizacjach. Światłowód Orange dociera do blisko 2 mln mieszkań, domów i firm w ponad 50 miastach. Szansa, że wiele z tych miejsc to stancje, są całkiem spore.

Promocja trwa od 5 września do 30 listopada. Mogą z niej skorzystać tylko studenci. Wystarczy mieć ze sobą podstemplowaną legitymację.

Artykuł powstał we współpracy z Orange.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)