Sztuka inteligentnego prania

Sztuka inteligentnego prania

Sztuka inteligentnego prania
10.08.2015 12:11

Dobry sprzęt pralniczy poznasz po efektach: idealnie czystym praniu, maksymalnej wydajności oraz oszczędności czasu i energii w przypadku pralki, a także efektywności i bezpieczeństwie suszenia, jeśli chodzi o suszarkę do ubrań. Firma Amica właśnie wprowadziła na rynek nową linię urządzeń, w skład której wchodzą: pralka, suszarka oraz pralko-suszarka.

Najnowszy model pralki Amica EMAWP 812. LCLDW posiada panel sterowania, na którym obok pokrętła pojawił się duży, intuicyjny wyświetlacz LED. To, co wyróżnia ten model pralki to szerokie okno o średnicy 480 mm. Dzięki temu rozwiązaniu załadunek i wyładunek prania staje się dużo bardziej komfortowy.
Pralka Amica EMAWP 812. LCLDW posiada 16 programów prania dopasowanych do różnych potrzeb użytkowników. Producent wyposażył pralkę w program antyalergiczny przeznaczonym dla dzieci oraz osób o wrażliwej skórze. Dodatkowo posiada program Płukanie ekstra, który zapewnia dodatkowe płukanie odzieży, co gwarantuje dokładne usunięcie detergentu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy praniu bielizny, a także ubrań przeznaczonych dla osób o wrażliwej skórze. Może być włączona przy większości programów prania. Ponadto dla osób bardziej aktywnych i dysponujących mniejszą ilością czasu z pewnością docenią program Sport, w którym proces prania został skrócony do 40 minut. Pełny cykl zapewnia efektywne pranie w szybkim tempie.
Urządzenia modeli Amica zostały wyposażone w zawór kulkowy Aqua Ball, dzięki czemu podczas prania wykorzystane jest do 100. środka piorącego. Kolejnym udogodnieniem jest Aqua Stream - system dodatkowego obiegu wody z detergentem oraz ponowne zraszanie odzieży. Wymieszana woda z detergentem pobierana jest z dna wanny, a następnie przepompowywana przez dodatkową pompę do góry i ponownie wtłaczana do bębna przez dwie dysze umiejscowione w fartuchu. Dzięki temu środek piorący jest dokładnie rozprowadzony na odzieży podczas cyklu prania.
Urządzenia posiadają również Auto Sensor, czyli precyzyjny czujnik poziomu wody, który automatycznie dobiera optymalny poziom napełnienia pralki wodą oraz dopasowuje pobór energii do konkretnego rodzaju i ilości odzieży umieszczonej w pralce.

Nowe modele pralek posiadają specjalny typ obudowy Boomerang, który do minimum redukuje drgania pralki oraz hałas podczas pracy urządzenia. Sercem urządzenia jest bezszczotkowy silnik Logic Drive, który ma zapewnić cichszą pracę.

Model EMAWP 812. LCLDW to klasa energetyczna A+++, dzięki której oszczędność, w porównaniu z klasą A+, to nawet 60 kWh/rok, czyli ok. 75 cykli prania za darmo. Dla tych, którzy nie przepadają za prasowaniem firma Amica oferuje suszarki do ubrań (EMADP 82 LCW oraz TADE 82 LCS), które szybko wysuszą nasze pranie. Model EMADP 82 LCW to urządzenie do zadań specjalnych, które pomieści do 8 kg mokrych rzeczy. Producent zapewnia, że bez obaw można wkładać do suszarki tkaniny bawełniane, syntetyczne, czy jedwab.
Co ciekawe, suszarkę można ustawić na pralce w kolumnie, co pozwoli znacznie zaoszczędzić wolną przestrzeń.

W nowych modelach suszarek między innymi zastosowano pompy ciepła, gdzie temperatura suszenia wynosi około 5. - 55 stopni Celsjusza. Dzięki temu proces suszenia jest bardzo delikatny, a tym samym bezpieczny dla tkanin. Nowe urządzenia posiadają trzy poziomy suszenia. Dodatkowo zostały wyposażone w program "Do prasowania", pozostawiając ubrania lekko wilgotne, dzięki czemu można je prasować od razu po wyjęciu z pralki. Ponadto program "Na wieszak" szczególnie powinna zainteresować panów, ponieważ pozwala doschnąć ubraniom (np. koszulom) na wieszaku – bez prasowania. Natomiast decydując się na program "Do Szafy" w efekcie otrzymujemy pranie całkowicie wysuszone.

_ Źródło: Amica/ WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)