Szokujące dzwonki w telefonach komórkowych

Szokujące dzwonki w telefonach komórkowych

Szokujące dzwonki w telefonach komórkowych
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
09.10.2008 12:55, aktualizacja: 09.10.2008 13:28

Śpiew muezina, przerwany strzałem z pistoletu, po którym
rozbrzmiewa skoczna tyrolska polka - takie dzwonki w telefonach
komórkowych cieszą się coraz większą popularnością

Śpiew muezina, przerwany strzałem z pistoletu, po którym rozbrzmiewa skoczna tyrolska polka - takie dzwonki w telefonach komórkowych cieszą się coraz większą popularnością wśród neofaszystów i neonazistów w Górnej Adydze.

O tych szokujących dzwonkach pisze w czwartek dziennik "La Stampa", wyrażając przekonanie, że to kolejny powód do alarmu z powodu ksenofobii, rosnącej w niemieckojęzycznym rejonie Włoch.

"_ Wśród młodzieży z Górnej Adygi szerzy się klimat Trzeciej Rzeszy _" - ocenia włoski dziennik w relacji z Bolzano. "La Stampa" cytuje również opinię wychodzącego w języku niemieckim lokalnego dziennika "Bolzano Dolomiten", który odnotowuje z niepokojem, że ten nowy przejaw ksenofobii zgodny jest z tym, co wydarzyło się niedawno w sąsiedniej Austrii, gdzie skrajna prawica odniosła duży sukces w wyborach. Podkreśla się, że młodzież z tamtego regionu Włoch nosi liczne symbole Trzeciej Rzeszy, między innymi brunatne koszule, opaski ze swastykami, wysokie oficerki na wzór tych hitlerowskich.

Cytowany przez dziennik "La Stampa" miejscowy prokurator Cuno Tarfusser, komentując te zachowania, wyraził "zdumienie i zaniepokojenie". Zapewnił jednocześnie, że ksenofobiczna prawica jest nieustannie monitorowana przez władze.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)