Szef Mozilli ustępuje ze stanowiska

Szef Mozilli ustępuje ze stanowiska

04.04.2014 11:00

Współzałożyciel Mozilli i twórca JavaScriptu, Brendan Eich, został mianowany dziesięć dni temu nowym dyrektorem generalnym Mozilli. Teraz ustępuje ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że przekazał datek na kampanię wyrażającą sprzeciw małżeństwom homoseksualnym.

288756187455961235
© (fot. www.chip.pl)

Jak się okazało, nowy szef Mozilli, mianowany ponad tydzień temu, przekazał w 200. roku tysiąc dolarów na rzecz kampanii sprzeciwiającej się istnieniu takiej instytucji, jak małżeństwo homoseksualne i chcącej zabronić zawierania tego typu małżeństw na terenie Kalifornii. To wzbudziło powszechną niechęć i sprzeciw, zarówno wśród internautów, jak i zarządu i pracowników Mozilli.

Eich, mimo atmosfery skandalu jaka się wokół niego utworzyła, początkowo twierdził, że nie ustąpi, ale najwyraźniej zmienił zdanie i zdecydował się na odejście, ratując wizerunek swojej firmy.

Eich był z Mozillą od samego początku. Współtworzył też przeglądarkę Netscape Navigator, z której wywodzi się Firefox. Był szefem działu technologii w Mozilli od 200. roku, tworzył też język JavaScript. Planował, po objęciu stanowiska, zwiększenie nacisku na rozwój Firefox OS.

Mozilla nie mianowała jeszcze nowego dyrektora generalnego, który zastąpiłby Eicha.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung Galaxy S5 jest niezniszczalny"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)