System Rescue CD z najnowszymi sterownikami

System Rescue CD z najnowszymi sterownikami

System Rescue CD z najnowszymi sterownikami
Źródło zdjęć: © IDG
22.01.2008 20:00, aktualizacja: 23.01.2008 09:21

Popularna dystrybucja ratunkowa o nazwie System Rescue CD pojawiła się w nowej wersji 0.4.3. Wraz z nią w systemie pojawiło się kilka istotnych nowości.

System Rescue CD to jeden z najpopularniejszych systemów ratunkowych Linux. Dystrybucja w postaci Live zawiera na płycie CD wszystkie narzędzia, które są potrzebne do zarządzania dyskami, systemami plików i partycjami. Można wśród nich odnaleźć najbardziej znane, takie jak parted, partimage, QtParted czy fstools. Użytkownik ma również możliwość stworzenia obrazu danej partycji, jako kopii zapasowej stanu systemu zainstalowanego na dysku. Wśród dostępnych aplikacji są również proste edytory tekstu, narzędzia sieciowe oraz menedżery plików.

Obraz
© Interfejs programu (fot. IDG)

Wersja 0.4.3 dystrybucji pracuje na jądrze 2.6.23.14 z obsługą systemu plików Reiser4. Wiele aplikacji zostało zaktualizowanych, a w nich GParted ( jest to ważna uwaga, bowiem w poprzedniej wersji program ujawniał błąd przy odświeżaniu listy urządzeń ). Naprawiono również błędy związane ze sterownikami kart sieciowych sis190. Do systemu wprowadzono najnowsze sterowniki graficzne ATI i NVIDIA oraz powłoki ksh i tcsh. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu - http://www.sysresccd.org/main_page.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)