Symulator kuchenny - bezpiecznie nauczy cię gotować

Symulator kuchenny - bezpiecznie nauczy cię gotować
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.04.2013 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gadżet opracowany na tokijskim uniwersytecie przeznaczony jest dla tych, którzy potrafią przypalić nawet wodę na herbatę.

Gotowanie to wcale nie taka łatwa sprawa. Przyrządzenie smacznej lub chociaż zjadliwej potrawy wymaga niekiedy spędzenia wielu godzin przy garnkach i zaznajomienia się z kuchennymi urządzeniami i przyborami. Dlatego wielu osobom przez lata udaje się omijać kuchnię szerokim łukiem. Jeśli jednak stwierdzimy, że oto właśnie przyszedł czas na zmiany i przyrządzenie pysznego steku stanie się naszym kolejnym życiowym celem, lepiej zaczynać przygodę z gotowaniem…. ostrożnie. Na pewno nie powinniśmy wchodzić od razu na głęboką wodę i choćby zbliżyć się do noża, patelni, a tym bardziej – prawdziwego ognia.

Tak uważają przynajmniej japońscy naukowcy, którzy opracowali właśnie symulator gotowania 3D. Ma on działać podobnie jak symulatory do nauki latania czy jazdy samochodem. Przyrządzane jedzenie zachowuje się podobnie do prawdziwego dzięki ogrzewaniu –. jeśli włączymy zbyt wielki „płomień”, zawartość patelni spali się. Na wrażenia zapachowe nie mamy jednak co tu liczyć, a chyba one są najważniejsze w kuchni… No nic, przynajmniej dzięki temu urządzeniu nie zmarnujemy żywności ani nie poparzymy się.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)