Światłowody Dialogu w Warszawie

Światłowody Dialogu w Warszawie
Źródło zdjęć: © Dialog

15.12.2010 18:37, aktual.: 16.12.2010 09:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telefonia Dialog zakończyła w Warszawie budowę infrastruktury światłowodowej, przeznaczonej głównie pod dostarczanie usług dla biznesu. W ramach nowej własnej sieci operatora działają już dwa biurowce, trwa podłączanie kolejnych sześciu

Już na początku 201. roku dostęp do nowoczesnej infrastruktury światłowodowej DIALOGu będą miały budynki o łącznej powierzchni ok. 120 tys. m2.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Pierwszy, zakończony właśnie etap przedsięwzięcia objął budowę sieci na obszarze Górnego Mokotowa, gdzie skupia się prawie 25. (ponad 700 tys. m2) powierzchni biurowej klasy A i B Warszawy.

_ Dzięki własnej nowoczesnej sieci zaoferujemy klientom w Warszawie niezbędne w biznesie wysokie przepływności wraz z paletą innowacyjnych usług dodanych usprawniających funkcjonowanie firm i korporacji _ - podsumowuje Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii Dialog. - _ Sieć ma służyć obsłudze głównie odbiorców biznesowych, nie wykluczamy jednak wykorzystania jej na potrzeby klientów indywidualnych, zainteresowanych np. pakietem szybkiego internetu wraz z cyfrową telewizją _ - dodaje.

Telefonia Dialog na początku 201. roku podjęła decyzję o inwestycjach infrastrukturalnych w największych polskich miastach, w których do tej pory nie miała własnej sieci. Oprócz Warszawy, operator rozpoczął realizację sieci światłowodowej w Poznaniu, która docelowo już w I kwartale 2011 roku obejmie budynki biurowe o łącznej powierzchni ponad 150 tys. m2.

Równolegle trwają analizy dotyczące uruchomienia podobnych projektów w innych dużych miastach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)