Światełko dla Nigerii od Sony Ericsson

Światełko dla Nigerii od Sony Ericsson08.01.2009 06:53
Światełko dla Nigerii od Sony Ericsson
Źródło zdjęć: © Ericsson

Ericsson zawarł kontrakt z nigeryjską firmą telekomunikacyjną, 21 Century Technologies, na dostawę, budowę i integrację systemową ogólnokrajowej światłowodowej sieci dla użytkowników domowych. Kontrakt obejmuje najnowocześniejszą technologię GPON FTTH i umożliwi świadczenie usług szerokopasmowych na łączach o przepustowości sięgającej 1 Gb/s.

Sieć FTTH (ang. _ Fiber-To-The-Home _) zapewni wysoką jakość łączności szerokopasmowej i usług, takich jak IPTV, szybki dostęp do Internetu oraz VoIP. Doprowadzanie sieci do pierwszych 10 tys. domów rozpocznie się jeszcze w styczniu. Dzięki FTTH sieć dostępowa jest w stanie zapewnić prędkości do 100 Mb/s, a nawet do 1 Gb/s.

Na mocy umowy Ericsson zapewni kompletną światłowodową sieć dostępową typu "Deep Fiber" z EDA 1500 dla dostępu GPON i okablowanie światłowodowe, w tym systemy światłowodowe w technologii wdmuchiwanej Ribbonet i Micronet. Kontrakt obejmuje także rutery Redback SmartEdge 1200 i rozwiązanie IMS firmy Ericsson dla sieci szkieletowej, umożliwiające płynny dostęp do szerokiego asortymentu usług multimedialnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)