Świat chińskich podróbek

Świat chińskich podróbek
Źródło zdjęć: © CC

25.07.2011 13:49, aktual.: 28.02.2017 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

None

Po ostatnim wyczynie Chińczyków, którzy podrobili cały sklep Apple, postanowiliśmy przyjrzeć się najchętniej podrabianym produktom w świecie technologii. Czasami aż trudno uwierzyć, z jaką nonszalancją niektórzy producenci łamią prawo...

1 / 13

iPhone

Obraz
© CC

Zacznijmy od poszkodowanego w tamtej sprawie, a więc firmy Apple. Jego flagowy produkt - iPhone, od samego początku ma problem z chińską tandetą (jak na zdjęciu).

2 / 13

iPod

Obraz
© CC

Także pozostałe sprzęty firmy Apple są często podrabiane. Na zdjęciu widzimy oryginalnego iPoda Nano i jego chiński odpowiednik.

3 / 13

Słuchawki

Obraz
© CC

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy "nadgryzionym jabłku". Czy potraficie rozróżnić, która z tych dwóch par słuchawek jest podróbką?

4 / 13

Nokia

Obraz
© CC

Po co komu telefon fińskiego producenta, skoro może mieć oryginalną, jedyną w swoim rodzaju Noklę?

5 / 13

Sony-Ericsson

Obraz
© CC

Produkty japońsko-szwedzkiego koncernu także mają się nijak do produktów znanej marki Sang-Ericsson.

6 / 13

Samsung Galaxy

Obraz
© CC

W obliczu niedawnej premiery Galaxy S II i osiągniętego przez niego sukcesu, Chińczycy postanowili przedstawić światu swoją własną Galaktykę. Wysuwana antenka to innowacja, która podbiła nasze serca. Pewnie Wasze również?

Aktualizacja: daliśmy się nabrać technologicznym serwisom plotkarskim i przy okazji nabraliśmy też Was! Zdjęcie nie przedstawia chińskiej podróbki, a brazylijską wersję Samsunga Galaxy S, wyposażonego w cyfrowy tuner telewizyjny ISDB-Tb i antenkę.

7 / 13

Sony

Obraz
© CC

Jeśli nie wiecie, gdzie dopatrzyliśmy się tutaj "fake'a", to spójrzcie jeszcze raz na zdjęcie: nie, to nie jest radio Sony, to produkt firmy Sqny.

8 / 13

Baterie

Obraz
© CC

Podróbek baterii istnieją niezliczone ilości. Przestępcy szczególnie jednak upatrzyli sobie firmę Panasonic.

9 / 13

PlayStation

Obraz
© CC

Dla niektórych produkt wręcz kultowy - PolyStation - przedmiot wielu żartów branżowych, którego już sama nazwa wywołuje uśmiech na twarzy.

10 / 13

PolyStation 3

Obraz
© CC

PolyStation idzie za ciosem i ewoluuje w ten sam sposób, jak produkt, który imituje. Przedstawiamy (mini)PolyStation 3, w skrócie - PS3.

11 / 13

Xbox 360

Obraz
© CC

Kolejna konsola w naszym zestawieniu: przy PX-3600 z elektroniką z początku lat 80-tych, Xbox 360 może się po prostu schować!

12 / 13

PSP

Obraz
© CC

Co najzabawniejsze - tandetna podróbka kosztuje w tym wypadku niewiele mniej, niż produkt oryginalny. Czyżby strategia producenta?

13 / 13

Filmy akcji

Obraz
© CC

Pozycja nie do końca pasująca do naszego zestawienia, ale znana wszystkim internautom: tureckie podróbki filmów akcji nie mają sobie równych! Rambo, Superman, Batman, Spiderman - wszyscy superbohaterowie mają tureckie korzenie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (181)