Świat chińskich podróbek

Świat chińskich podróbek

Świat chińskich podróbek
Źródło zdjęć: © CC
25.07.2011 13:49, aktualizacja: 28.02.2017 11:19

None

Po ostatnim wyczynie Chińczyków, którzy podrobili cały sklep Apple, postanowiliśmy przyjrzeć się najchętniej podrabianym produktom w świecie technologii. Czasami aż trudno uwierzyć, z jaką nonszalancją niektórzy producenci łamią prawo...

1 / 13

iPhone

Obraz
© CC

Zacznijmy od poszkodowanego w tamtej sprawie, a więc firmy Apple. Jego flagowy produkt - iPhone, od samego początku ma problem z chińską tandetą (jak na zdjęciu).

2 / 13

iPod

Obraz
© CC

Także pozostałe sprzęty firmy Apple są często podrabiane. Na zdjęciu widzimy oryginalnego iPoda Nano i jego chiński odpowiednik.

3 / 13

Słuchawki

Obraz
© CC

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy "nadgryzionym jabłku". Czy potraficie rozróżnić, która z tych dwóch par słuchawek jest podróbką?

4 / 13

Nokia

Obraz
© CC

Po co komu telefon fińskiego producenta, skoro może mieć oryginalną, jedyną w swoim rodzaju Noklę?

5 / 13

Sony-Ericsson

Obraz
© CC

Produkty japońsko-szwedzkiego koncernu także mają się nijak do produktów znanej marki Sang-Ericsson.

6 / 13

Samsung Galaxy

Obraz
© CC

W obliczu niedawnej premiery Galaxy S II i osiągniętego przez niego sukcesu, Chińczycy postanowili przedstawić światu swoją własną Galaktykę. Wysuwana antenka to innowacja, która podbiła nasze serca. Pewnie Wasze również?

Aktualizacja: daliśmy się nabrać technologicznym serwisom plotkarskim i przy okazji nabraliśmy też Was! Zdjęcie nie przedstawia chińskiej podróbki, a brazylijską wersję Samsunga Galaxy S, wyposażonego w cyfrowy tuner telewizyjny ISDB-Tb i antenkę.

7 / 13

Sony

Obraz
© CC

Jeśli nie wiecie, gdzie dopatrzyliśmy się tutaj "fake'a", to spójrzcie jeszcze raz na zdjęcie: nie, to nie jest radio Sony, to produkt firmy Sqny.

8 / 13

Baterie

Obraz
© CC

Podróbek baterii istnieją niezliczone ilości. Przestępcy szczególnie jednak upatrzyli sobie firmę Panasonic.

9 / 13

PlayStation

Obraz
© CC

Dla niektórych produkt wręcz kultowy - PolyStation - przedmiot wielu żartów branżowych, którego już sama nazwa wywołuje uśmiech na twarzy.

10 / 13

PolyStation 3

Obraz
© CC

PolyStation idzie za ciosem i ewoluuje w ten sam sposób, jak produkt, który imituje. Przedstawiamy (mini)PolyStation 3, w skrócie - PS3.

11 / 13

Xbox 360

Obraz
© CC

Kolejna konsola w naszym zestawieniu: przy PX-3600 z elektroniką z początku lat 80-tych, Xbox 360 może się po prostu schować!

12 / 13

PSP

Obraz
© CC

Co najzabawniejsze - tandetna podróbka kosztuje w tym wypadku niewiele mniej, niż produkt oryginalny. Czyżby strategia producenta?

13 / 13

Filmy akcji

Obraz
© CC

Pozycja nie do końca pasująca do naszego zestawienia, ale znana wszystkim internautom: tureckie podróbki filmów akcji nie mają sobie równych! Rambo, Superman, Batman, Spiderman - wszyscy superbohaterowie mają tureckie korzenie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (181)