Sweex oferuje nowe torby i pokrowce na komputery

Sweex oferuje nowe torby i pokrowce na komputery

Sweex oferuje nowe torby i pokrowce na komputery
Źródło zdjęć: © Sweex
14.03.2011 14:10, aktualizacja: 04.01.2012 15:23

Podróżowanie z notebookiem naraża go na uszkodzenia, jeśli przewozi się go w nieodpowiednich warunkach. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie odpowiednio zabezpieczających komputery toreb, a jeśli nie chce się zrezygnować z ukochanego plecaka, to warto zainwestować w neoprenowy pokrowiec. Firma Sweex zaprezentowała właśnie nowe modele toreb i pokrowców do komputerów przenośnych w różnych rozmiarach

Torby Sweex Himalaya mają niestandardowe kolory, a ich wygląd przypomina zwykłą aktówkę, zamiast torby do laptopa - dzięki temu nie kusimy potencjalnych złodziei łatwym łupem. Grubo wyściełane wnętrze oraz komora z regulowanymi ściankami pozwala na umieszczenie w torbie komputera i zasilacza, a we wbudowanych kieszeniach można umieścić myszkę lub inne akcesoria, a także dokumenty, długopisy i inne drobiazgi. Firma przewidziała 3 różne wielkości toreb, do netbooków o wielkości do 1. cali, notebooków do 16 cali i dużych laptopów 18-calowych. Ceny toreb ustalono na 89 zł (SA032 12”), 119 zł (SA036 16”) i 139 zł (SA038 18”).

Obraz
© (fot. Sweex)

Nowe pokrowce Sweex dopasowane są wielkością do notebooka i wykonane zostały z pianki neoprenowej, takiej jaką stosuje się do wyrobu strojów dla płetwonurków. Jest ona dość gruba i dopasowuje się do nierówności na powierzchni notebooka (otwory wentylacyjne, załamania, nóżki, itp.). Pianka chroni elektronikę przed skutkami uderzeń czy działaniem czynników atmosferycznych - jest nieprzemakalna, a dodatkowo zachowuje temperaturę wewnątrz, dlatego przenoszenie komputera w mroźne dni nie narazi elektroniki i mechaniki na uszkodzenia spowodowane aurą. W przypadku piankowych pokrowców ważne jest by jak najlepiej dobrać wielkość do notebooka. Pianki Sweex przygotowano dla komputerów o wielkościach 10”, 12.1”, 15.4”. i 17”. Występują one w wersjach zwykłych i dwustronnych - można je wywrócić na lewą stronę, która jest w innym kolorze. Ceny dla wersji dwustronnych ustalono następująco: 10” - 59 zł, 12.1” - 69 zł.

Obraz
© (fot. Sweex)

Sweex oferuje także wersje zwykłe, które są nieco droższe, ale przypominają minitorebki do notebooków. Mają uchwyty, kieszonki na drobne elementy i z powodzeniem można je stosować jak dopasowane torby notebookowe. Cena modelu SA170 (12.1”) wynosi 79 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)