Suszarka Siemens, która czyści się sama: I700 blueTherm

Suszarka Siemens, która czyści się sama: I700 blueTherm

Suszarka Siemens, która czyści się sama: I700 blueTherm
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.12.2011 14:30, aktualizacja: 29.03.2012 10:32

Siemens wprowadził do sprzedaży nową suszarkę - model WT46W563BY - wyposażoną w pompę ciepła blueTherm. Jej główną zaletą jest niskie zużycie energii, nawet o 50 procent energii mniej niż wymaga tego limit określony dla sprzętu w klasie efektywności energetycznej A. Jest to też jedyna suszarka kondensacyjna na świecie, która sama czyści swój kondensator podczas procesu suszenia.

Jak sama nazwa wskazuje, każda suszarka kondensacyjna jest wyposażona w kondensator, który - aby utrzymać zużycie energii na stałym niskim poziomie - musi być maksymalnie czysty, ponieważ zanieczyszczony kondensator to spadek efektywności energetycznej o kilka klas. Siemens proponuje nowe rozwiązanie - samoczyszczący kondensator, zamiast stosowanych powszechnie zestawów filtrów. W każdym cyklu suszenia kondensator sam się kilkukrotnie przepłukuje wodą pochodzącą z suszonej bielizny. W rezultacie otrzymuje się czysty kondensator o niezmiennie wysokiej energooszczędności.

Suszarka kondensacyjna Siemens blueTher jest jedną z najoszczędniejszych suszarek świata: do całkowitego wysuszenia 7 kg bawełny, odwirowanej uprzednio z prędkością 140. obrotów na minutę, potrzebuje ona 1,45 kWh energii i 128 minut. To o 50 procent mniej niż wy-nosi limit ustalony dla suszarek klasy efektywności energetycznej A.

Suszarkę wyposażono w bęben z systemem softDry, który zaprojektowano z myślą o maksymalnej ochronie tkanin. Eliminuje on wahania temperatury i utrzymuje strumień powietrza na stałym poziomie. Suszarka posiada także dużą liczbę programów np. specjalna funkcja „outdoor”, która ubrania takie jak kurtki sportowe czy kombinezony narciarskie suszy niezwykle ostrożnie, nie niszcząc tkanin. Utrzymywana na stale niskim poziomie temperatura pozwala na suszenie różnego typu odzieży bez narażania jej na uszkodzenia powodowane zbyt wysoką temperaturą. Optymalna temperatura i odpowiednio dostosowana faza chłodzenia w programie super4. umożliwiają natomiast wysuszenie ubrań w niespełna trzy kwadranse.
Podstawowe dane urządzenia:
- Symbol: WT46W563BY
- Efektywność energetyczna: Klasa A (-50%)
- Prędkość wirowania: 1400/128 obr./min
- Pojemność: 7 kg
- Cena: ok. 4469 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)